Stembureau OBS De la Reyschool Voorthuizenstraat in Den Haag
Postcode 2573 AH · Wijk Rustenburg en Oostbroek
Hier waren 611 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Den Haag) en zijn 609 geldige stemmen uitgebracht. Hart voor Den Haag / Groep de Mos werd hier de grootste met 32,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Hart voor Den Haag / Groep de Mos | 196 | 32,2% | 31,1% | +1,1 pp | 0,3% |
| GroenLinks-PvdA | 118 | 19,4% | 15,5% | +3,9 pp | 0,4% |
| D66 | 65 | 10,7% | 15,7% | −5,0 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 47 | 7,7% | 4,8% | +2,9 pp | 0,5% |
| DENK | 40 | 6,6% | 6,4% | +0,1 pp | 0,3% |
| SP | 21 | 3,4% | 2,2% | +1,3 pp | 0,5% |
| ChristenUnie-SGP | 20 | 3,3% | 2,0% | +1,3 pp | 0,5% |
| Volt | 17 | 2,8% | 2,0% | +0,8 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 13 | 2,1% | 2,1% | +0,1 pp | 0,3% |
| 13 | 2,1% | 1,0% | +1,2 pp | 0,7% | |
| PVV | 12 | 2,0% | 1,3% | +0,6 pp | 0,4% |
| CDA | 10 | 1,6% | 4,3% | −2,7 pp | 0,1% |
| INL Den Haag | 8 | 1,3% | 0,3% | +1,0 pp | 1,2% |
| VVD | 7 | 1,1% | 7,4% | −6,3 pp | 0,0% |
| DvD | 7 | 1,1% | 1,4% | −0,3 pp | 0,2% |
| NSC | 5 | 0,8% | 0,3% | +0,5 pp | 0,8% |
| Haagse Stadspartij | 4 | 0,7% | 0,9% | −0,2 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 4 | 0,7% | 1,1% | −0,5 pp | 0,2% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 0,4% |
| (19) | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,9% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Haag, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Richard de Mos (Hart voor Den Haag / Groep de Mos) · 152 stemmen · 25,0% van alle stemmen hier
- Mariëlle Vavier (GroenLinks-PvdA) · 52 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Yousef Assad (D66) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Eva Berkman (D66) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Esmée Fonville (Partij voor de Dieren) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Hena Alpsoy (DENK) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Cynthia Langbroek (Hart voor Den Haag / Groep de Mos) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Janneke Holman (GroenLinks-PvdA) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Mylène Tabernal (Volt) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Lisa van de Voort (GroenLinks-PvdA) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Marije Mostert (D66) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Judith Klokkenburg-Reedeker (ChristenUnie-SGP) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Robbert van der Meijden (Forum voor Democratie) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Hera Zenab Butt (GroenLinks-PvdA) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Robert Barker (Partij voor de Dieren) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −6,3 pp minder dan gemiddeld in Den Haag.
- Qua gewicht is dit het 159e van de 261 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Den Haag en 0,0080% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 332 stemmen in Den Haag komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 516 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 95 |
| Toegelaten kiezers | 611 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 611 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,33% van de stembiljetten, tegen 0,65% in Den Haag en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Haag
- Centrum Bezuidenhout West 613 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 29%
- Roemer Visscher College 603 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 38%
- Verpleeghuis Houtwijk 614 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 35%
- Stichting de Madelief 602 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 45%
- Florence Woonzorgcentrum Houthaghe 614 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 52%
- FC Skillz 600 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 47%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.