Hoe stemde Rustenburg en Oostbroek in Den Haag in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Rustenburg, Oostbroek-Noord, Oostbroek-Zuid
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Rustenburg en Oostbroek 3.377 geldige stemmen uitgebracht (1,4% van alle stemmen in Den Haag). PVV werd hier de grootste met 34,1%. Vergeleken met heel Den Haag scoorden PVV (+12,3 pp) en Partij voor de Dieren (+0,6 pp) hier hoger en VVD (−7,8 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.150 | 34,1% | 21,8% | +12,3 pp |
| GroenLinks-PvdA | 571 | 16,9% | 19,4% | −2,4 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 290 | 8,6% | 8,5% | +0,1 pp |
| DENK | 259 | 7,7% | 8,6% | −0,9 pp |
| VVD | 248 | 7,3% | 15,1% | −7,8 pp |
| D66 | 143 | 4,2% | 8,3% | −4,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 134 | 4,0% | 3,4% | +0,6 pp |
| SP | 130 | 3,8% | 2,6% | +1,2 pp |
| Forum voor Democratie | 99 | 2,9% | 2,6% | +0,3 pp |
| Volt | 73 | 2,2% | 2,3% | −0,1 pp |
| BBB | 50 | 1,5% | 1,3% | +0,2 pp |
| ChristenUnie | 40 | 1,2% | 1,2% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 39 | 1,2% | 0,8% | +0,3 pp |
| CDA | 39 | 1,2% | 1,9% | −0,8 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 31 | 0,9% | 0,4% | +0,5 pp |
| 50PLUS | 25 | 0,7% | 0,4% | +0,4 pp |
| SGP | 23 | 0,7% | 0,4% | +0,3 pp |
| JA21 | 10 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 8 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Splinter | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Rustenburg en Oostbroek
- Wijkvereniging Zuiderpark Rustenburg · 2547 GA · 1.096 stemmen · PVV 41%
- YMCA Escamp Oostbroek-Noord · 2573 NK · 831 stemmen · PVV 29%
- OBS De la Reyschool Voorthuizenstraat Oostbroek-Zuid · 2573 AH · 823 stemmen · PVV 28%
- Wijkcentrum Escampade Rustenburg · 2547 GA · 627 stemmen · PVV 36%
Andere wijken in Den Haag
- Centrum 15.775 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Ypenburg 13.802 stemmen · PVV 26%
- Laakkwartier en Spoorwijk 11.720 stemmen · PVV 28%
- Wateringse Veld 11.225 stemmen · PVV 29%
- Loosduinen 10.746 stemmen · PVV 35%
- Scheveningen 10.324 stemmen · PVV 29%
- Bezuidenhout 9.554 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Bomen- en Bloemenbuurt 9.399 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Leyenburg 9.305 stemmen · PVV 35%
- Leidschenveen 9.252 stemmen · PVV 28%
- Benoordenhout 8.947 stemmen · VVD 35%
- Waldeck 8.426 stemmen · PVV 29%
- Mariahoeve en Marlot 7.963 stemmen · PVV 21%
- Schildersbuurt 7.803 stemmen · DENK 52%
- Bouwlust 7.771 stemmen · DENK 26%
- Geuzen- en Statenkwartier 7.762 stemmen · VVD 22%
- Regentessekwartier 6.664 stemmen · GroenLinks-PvdA 37%
- Morgenstond 6.328 stemmen · PVV 27%
- Zeeheldenkwartier 5.744 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Transvaalkwartier 5.723 stemmen · DENK 43%
- Valkenboskwartier 5.720 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Moerwijk 4.752 stemmen · PVV 27%
- Belgisch Park 4.478 stemmen · VVD 25%
- Vruchtenbuurt 4.391 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Bohemen en Meer en Bos 4.146 stemmen · VVD 25%
- Stationsbuurt 4.103 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Kraayenstein en Vroondaal 4.025 stemmen · PVV 27%
- Vogelwijk 3.660 stemmen · VVD 28%
- Duinoord 2.989 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Archipelbuurt 2.784 stemmen · VVD 27%
- Duindorp 2.562 stemmen · PVV 59%
- Kijkduin en Ockenburgh 1.747 stemmen · VVD 28%
- Zorgvliet 1.507 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Groente- en Fruitmarkt 1.399 stemmen · DENK 42%
- Willemspark 1.212 stemmen · VVD 29%
- Van Stolkpark en Scheveningse Bosjes 1.059 stemmen · VVD 29%
- Westbroekpark en Duttendel 973 stemmen · VVD 38%
- Hoornwijk 909 stemmen · PVV 36%
- Binckhorst 888 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Forepark 663 stemmen · PVV 32%
- Zuiderpark 598 stemmen · PVV 22%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.