Stembureau Stembureau Sporthal Sociaal Cultureel Centrum De Schans A in 's-Hertogenbosch (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 5237 DE · Wijk Maaspoort

Hier waren 749 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 750 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 13,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
D66 104 13,9% 13,8% +0,1 pp 1,2%
VVD 84 11,2% 11,5% −0,3 pp 1,2%
GROENLINKS 83 11,1% 9,8% +1,2 pp 1,4%
CDA 69 9,2% 8,0% +1,2 pp 1,4%
SP 50 6,7% 4,6% +2,0 pp 1,8%
PvdA 46 6,1% 6,9% −0,8 pp 1,1%
VOOR Den Bosch Joep Gersjes 43 5,7% 2,8% +2,9 pp 2,5%
"Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie 42 5,6% 5,1% +0,5 pp 1,3%
RAADSGROEPERING ''BOSCH-BELANG'' 38 5,1% 3,0% +2,0 pp 2,0%
De Bossche Groenen 34 4,5% 7,9% −3,4 pp 0,7%
Forum voor Democratie 33 4,4% 2,2% +2,2 pp 2,5%
PVV 24 3,2% 2,9% +0,3 pp 1,3%
50PLUS 24 3,2% 2,5% +0,7 pp 1,6%
Rosmalens Belang 22 2,9% 9,0% −6,1 pp 0,4%
Partij voor de Dieren 21 2,8% 3,4% −0,6 pp 1,0%
Volt 21 2,8% 3,3% −0,5 pp 1,0%
gewoon ge-DREVEN 12 1,6% 3,0% −1,4 pp 0,7%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Marianne van der Sloot (CDA) · 47 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
  2. Mike van der Geld (D66) · 46 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  3. Ralph Geers (VVD) · 41 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  4. Ufuk Kahya (GROENLINKS) · 34 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  5. Bram Roovers (SP) · 27 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  6. D.G. Bekkema (Forum voor Democratie) · 24 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  7. Judith Hendrickx (De Bossche Groenen) · 23 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  8. Paul Kagie ("Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie) · 22 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  9. Pieter-Paul Slikker (PvdA) · 21 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  10. Joep Gersjes (VOOR Den Bosch Joep Gersjes) · 21 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  11. Vivian Muller-Laumans (D66) · 18 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  12. Eileen Samshuijzen (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  13. Mariève Craste (D66) · 15 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Adriana Hernández Martínez (50PLUS) · 15 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  15. Wies Korver-van Weegberg (GROENLINKS) · 14 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Rosmalens Belang haalde hier −6,1 pp minder dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
  • Qua gewicht is dit het 26e van de 101 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0109% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 81 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen676
Geldige volmachtbewijzen73
Toegelaten kiezers749
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)750
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)+1
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,39% in 's-Hertogenbosch en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch

Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.