Stembureau Stembureau Buurthuis Graafsewijk Noord in 's-Hertogenbosch (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 5213 BB · Wijk Graafsepoort

Hier waren 750 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 747 geldige stemmen uitgebracht. De Bossche Groenen werd hier de grootste met 18,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
De Bossche Groenen 138 18,5% 7,9% +10,5 pp 2,8%
GROENLINKS 80 10,7% 9,8% +0,9 pp 1,3%
D66 78 10,4% 13,8% −3,4 pp 0,9%
PvdA 59 7,9% 6,9% +1,0 pp 1,4%
VVD 56 7,5% 11,5% −4,0 pp 0,8%
"Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie 52 7,0% 5,1% +1,8 pp 1,7%
CDA 49 6,6% 8,0% −1,4 pp 1,0%
SP 46 6,2% 4,6% +1,5 pp 1,6%
PVV 36 4,8% 2,9% +1,9 pp 2,0%
RAADSGROEPERING ''BOSCH-BELANG'' 30 4,0% 3,0% +1,0 pp 1,6%
VOOR Den Bosch Joep Gersjes 27 3,6% 2,8% +0,8 pp 1,6%
Partij voor de Dieren 25 3,3% 3,4% −0,1 pp 1,2%
Volt 21 2,8% 3,3% −0,5 pp 1,0%
Forum voor Democratie 17 2,3% 2,2% +0,1 pp 1,3%
50PLUS 15 2,0% 2,5% −0,5 pp 1,0%
Rosmalens Belang 12 1,6% 9,0% −7,4 pp 0,2%
gewoon ge-DREVEN 6 0,8% 3,0% −2,2 pp 0,3%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Judith Hendrickx (De Bossche Groenen) · 73 stemmen · 9,8% van alle stemmen hier
  2. Ufuk Kahya (GROENLINKS) · 33 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  3. Marianne van der Sloot (CDA) · 32 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  4. Ralph Geers (VVD) · 29 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  5. Mike van der Geld (D66) · 29 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  6. Bram Roovers (SP) · 28 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  7. Paul Kagie ("Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie) · 28 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  8. Alexander van Hattem (PVV) · 24 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  9. Eileen Samshuijzen (Partij voor de Dieren) · 21 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  10. Mariève Craste (D66) · 20 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  11. Pieter-Paul Slikker (PvdA) · 19 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  12. Joep Gersjes (VOOR Den Bosch Joep Gersjes) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. Eef van Opdorp (De Bossche Groenen) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. D.G. Bekkema (Forum voor Democratie) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Wies Korver-van Weegberg (GROENLINKS) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: De Bossche Groenen haalde hier +10,5 pp meer dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
  • Qua gewicht is dit het 27e van de 101 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0108% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 82 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen671
Geldige volmachtbewijzen79
Toegelaten kiezers750
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)750
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,4%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,40% van de stembiljetten, tegen 0,39% in 's-Hertogenbosch en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch

Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.