Stembureau Stembureau SCC De Biechten (A) in 's-Hertogenbosch (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 5246 GA · Wijk Graafsepoort

Hier waren 750 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 750 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 13,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
D66 100 13,3% 13,8% −0,5 pp 1,2%
VVD 79 10,5% 11,5% −1,0 pp 1,1%
Rosmalens Belang 70 9,3% 9,0% +0,3 pp 1,3%
De Bossche Groenen 69 9,2% 7,9% +1,3 pp 1,4%
CDA 57 7,6% 8,0% −0,4 pp 1,2%
SP 55 7,3% 4,6% +2,7 pp 1,9%
GROENLINKS 53 7,1% 9,8% −2,8 pp 0,9%
PvdA 47 6,3% 6,9% −0,7 pp 1,1%
"Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie 37 4,9% 5,1% −0,2 pp 1,2%
50PLUS 37 4,9% 2,5% +2,4 pp 2,4%
RAADSGROEPERING ''BOSCH-BELANG'' 29 3,9% 3,0% +0,8 pp 1,6%
Partij voor de Dieren 26 3,5% 3,4% +0,0 pp 1,2%
Volt 24 3,2% 3,3% −0,1 pp 1,2%
gewoon ge-DREVEN 23 3,1% 3,0% +0,1 pp 1,3%
Forum voor Democratie 18 2,4% 2,2% +0,2 pp 1,4%
PVV 13 1,7% 2,9% −1,2 pp 0,7%
VOOR Den Bosch Joep Gersjes 13 1,7% 2,8% −1,1 pp 0,8%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Mike van der Geld (D66) · 50 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  2. Judith Hendrickx (De Bossche Groenen) · 50 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  3. Ralph Geers (VVD) · 38 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  4. Marianne van der Sloot (CDA) · 36 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  5. Bram Roovers (SP) · 35 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  6. Roy Geers (Rosmalens Belang) · 32 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  7. Paul Kagie ("Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie) · 27 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  8. Pieter-Paul Slikker (PvdA) · 22 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  9. Eileen Samshuijzen (Partij voor de Dieren) · 21 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  10. Ufuk Kahya (GROENLINKS) · 20 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  11. Hanneke Welten (VVD) · 19 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  12. Adriana Hernández Martínez (50PLUS) · 18 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  13. Sjef van Creij (gewoon ge-DREVEN) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Mariève Craste (D66) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Arjen van Silfhout (Volt) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier −2,8 pp minder dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
  • Qua gewicht is dit het 25e van de 101 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0109% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 81 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen681
Geldige volmachtbewijzen69
Toegelaten kiezers750
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)750
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,39% in 's-Hertogenbosch en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch

Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.