Stembureau Stembureau Sporthal de Hazelaar (A dinsdag) in 's-Hertogenbosch (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 5244 GD · Wijk Rosmalen-Zuid

Hier waren 768 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 766 geldige stemmen uitgebracht. Rosmalens Belang werd hier de grootste met 21,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Rosmalens Belang 164 21,4% 9,0% +12,4 pp 3,0%
D66 102 13,3% 13,8% −0,5 pp 1,2%
VVD 84 11,0% 11,5% −0,6 pp 1,2%
gewoon ge-DREVEN 76 9,9% 3,0% +6,9 pp 4,2%
De Bossche Groenen 53 6,9% 7,9% −1,0 pp 1,1%
CDA 48 6,3% 8,0% −1,7 pp 1,0%
GROENLINKS 45 5,9% 9,8% −4,0 pp 0,8%
PvdA 38 5,0% 6,9% −2,0 pp 0,9%
SP 37 4,8% 4,6% +0,2 pp 1,3%
Partij voor de Dieren 24 3,1% 3,4% −0,3 pp 1,1%
"Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie 20 2,6% 5,1% −2,5 pp 0,6%
Volt 20 2,6% 3,3% −0,7 pp 1,0%
50PLUS 15 2,0% 2,5% −0,6 pp 1,0%
Forum voor Democratie 11 1,4% 2,2% −0,7 pp 0,8%
RAADSGROEPERING ''BOSCH-BELANG'' 10 1,3% 3,0% −1,7 pp 0,5%
VOOR Den Bosch Joep Gersjes 10 1,3% 2,8% −1,5 pp 0,6%
PVV 9 1,2% 2,9% −1,7 pp 0,5%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Sjef van Creij (gewoon ge-DREVEN) · 64 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
  2. Mike van der Geld (D66) · 62 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
  3. Roy Geers (Rosmalens Belang) · 40 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  4. Marianne van der Sloot (CDA) · 39 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  5. Ralph Geers (VVD) · 35 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  6. Hanneke Welten (VVD) · 34 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  7. Judith Hendrickx (De Bossche Groenen) · 27 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  8. Jochem Huibers (Rosmalens Belang) · 23 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  9. Pieter-Paul Slikker (PvdA) · 23 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  10. Eileen Samshuijzen (Partij voor de Dieren) · 22 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  11. Bram Roovers (SP) · 21 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  12. Eef van Opdorp (De Bossche Groenen) · 18 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  13. Ninja Verreijt (Rosmalens Belang) · 17 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  14. Mariève Craste (D66) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Ufuk Kahya (GROENLINKS) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Rosmalens Belang haalde hier +12,4 pp meer dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
  • Qua gewicht is dit het 24e van de 101 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0111% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 80 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen685
Geldige volmachtbewijzen83
Toegelaten kiezers768
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)768
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,26% van de stembiljetten, tegen 0,39% in 's-Hertogenbosch en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch

Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.