Hoe stemde Rosmalen-Zuid in 's-Hertogenbosch in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Molenhoek, Sparrenburg, Maliskamp oost

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 7 stembureaus in Rosmalen-Zuid 4.735 geldige stemmen uitgebracht (7,8% van alle stemmen in 's-Hertogenbosch). Rosmalens Belang werd hier de grootste met 22,4%. Vergeleken met heel 's-Hertogenbosch scoorden Rosmalens Belang (+13,4 pp) en gewoon ge-DREVEN (+4,2 pp) hier hoger en "Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie (−3,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
Rosmalens Belang 1.059 22,4% 9,0% +13,4 pp
D66 684 14,4% 13,8% +0,6 pp
VVD 641 13,5% 11,5% +2,0 pp
GROENLINKS 347 7,3% 9,8% −2,5 pp
gewoon ge-DREVEN 343 7,2% 3,0% +4,2 pp
CDA 336 7,1% 8,0% −0,9 pp
De Bossche Groenen 288 6,1% 7,9% −1,9 pp
PvdA 218 4,6% 6,9% −2,3 pp
SP 179 3,8% 4,6% −0,9 pp
Volt 167 3,5% 3,3% +0,2 pp
Partij voor de Dieren 134 2,8% 3,4% −0,6 pp
"Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie 79 1,7% 5,1% −3,5 pp
50PLUS 62 1,3% 2,5% −1,2 pp
PVV 60 1,3% 2,9% −1,7 pp
VOOR Den Bosch Joep Gersjes 57 1,2% 2,8% −1,6 pp
Forum voor Democratie 48 1,0% 2,2% −1,2 pp
RAADSGROEPERING ''BOSCH-BELANG'' 33 0,7% 3,0% −2,3 pp
Blanco en ongeldig10Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Rosmalen-Zuid

Andere wijken in 's-Hertogenbosch

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in 's-Hertogenbosch · Alle stembureaus