Stembureau Stembureau Tijdelijke Unit Centraal Station (maandag) in 's-Hertogenbosch (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 5211 AP · Wijk Binnenstad

Hier waren 725 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 720 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 15,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
D66 111 15,4% 13,8% +1,6 pp 1,3%
GROENLINKS 106 14,7% 9,8% +4,9 pp 1,8%
VVD 77 10,7% 11,5% −0,8 pp 1,1%
De Bossche Groenen 70 9,7% 7,9% +1,8 pp 1,4%
PvdA 67 9,3% 6,9% +2,4 pp 1,6%
CDA 64 8,9% 8,0% +0,9 pp 1,3%
Volt 44 6,1% 3,3% +2,8 pp 2,2%
Partij voor de Dieren 43 6,0% 3,4% +2,5 pp 2,1%
"Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie 40 5,6% 5,1% +0,4 pp 1,3%
SP 29 4,0% 4,6% −0,6 pp 1,0%
VOOR Den Bosch Joep Gersjes 18 2,5% 2,8% −0,3 pp 1,1%
PVV 13 1,8% 2,9% −1,1 pp 0,7%
RAADSGROEPERING ''BOSCH-BELANG'' 11 1,5% 3,0% −1,5 pp 0,6%
50PLUS 10 1,4% 2,5% −1,1 pp 0,6%
Rosmalens Belang 7 1,0% 9,0% −8,0 pp 0,1%
Forum voor Democratie 7 1,0% 2,2% −1,2 pp 0,5%
gewoon ge-DREVEN 3 0,4% 3,0% −2,6 pp 0,2%
Blanco4Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Ufuk Kahya (GROENLINKS) · 42 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  2. Marianne van der Sloot (CDA) · 41 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  3. Mike van der Geld (D66) · 40 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  4. Ralph Geers (VVD) · 39 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  5. Judith Hendrickx (De Bossche Groenen) · 34 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  6. Pieter-Paul Slikker (PvdA) · 33 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  7. Paul Kagie ("Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie) · 30 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  8. Mariève Craste (D66) · 28 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  9. Eileen Samshuijzen (Partij voor de Dieren) · 26 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  10. Arjen van Silfhout (Volt) · 23 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  11. Nicole Huijbrechts (GROENLINKS) · 16 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  12. Wies Korver-van Weegberg (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. René van den Kerkhof (D66) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Vivian Muller-Laumans (D66) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Rachna Lipman (CDA) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Rosmalens Belang haalde hier −8,0 pp minder dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
  • Qua gewicht is dit het 30e van de 101 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0104% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 85 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen682
Geldige volmachtbewijzen43
Toegelaten kiezers725
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)725
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig5 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,69% van de stembiljetten, tegen 0,39% in 's-Hertogenbosch en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch

Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.