Stembureau Stembureau Het Noorderlicht in Assen (2023)
Postcode 9407 EA · Wijk Peelo
Hier zijn 1.311 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 25,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 328 | 25,0% | 20,9% | +4,1 pp | 3,7% |
| Nieuw Sociaal Contract | 197 | 15,0% | 16,3% | −1,2 pp | 2,9% |
| GroenLinks-PvdA | 196 | 15,0% | 17,7% | −2,8 pp | 2,6% |
| ChristenUnie | 132 | 10,1% | 5,2% | +4,9 pp | 6,0% |
| VVD | 99 | 7,6% | 12,5% | −4,9 pp | 1,9% |
| BBB | 79 | 6,0% | 4,5% | +1,5 pp | 4,2% |
| D66 | 62 | 4,7% | 5,6% | −0,9 pp | 2,6% |
| SP | 53 | 4,0% | 4,1% | −0,1 pp | 3,0% |
| Forum voor Democratie | 45 | 3,4% | 2,3% | +1,1 pp | 4,6% |
| Partij voor de Dieren | 23 | 1,8% | 2,1% | −0,4 pp | 2,6% |
| CDA | 18 | 1,4% | 3,2% | −1,8 pp | 1,3% |
| Volt | 14 | 1,1% | 1,4% | −0,3 pp | 2,4% |
| BVNL / Groep Van Haga | 13 | 1,0% | 0,6% | +0,4 pp | 5,5% |
| DENK | 10 | 0,8% | 0,9% | −0,1 pp | 2,7% |
| SGP | 9 | 0,7% | 1,0% | −0,3 pp | 2,1% |
| 50PLUS | 8 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 3,6% |
| JA21 | 8 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp | 3,0% |
| BIJ1 | 7 | 0,5% | 0,2% | +0,3 pp | 7,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp | 12,5% |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 5,7% |
| LP | 2 | 0,2% | 0,0% | +0,1 pp | 10,0% |
| Splinter | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 3,6% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Assen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −4,9 pp minder dan gemiddeld in Assen.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 44 stembureaus: 3,1% van alle geldige stemmen in Assen en 0,0128% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Assen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Assen
- Stembureau Pand 17 1.347 stemmen · PVV 29%
- Stembureau Het Lichtpunt 1.247 stemmen · PVV 19%
- Stembureau Opstandingskerk 1.356 stemmen · PVV 19%
- Stembureau 't Markehuus 1.201 stemmen · PVV 25%
- Stembureau Sporthal De Timp 1.419 stemmen · PVV 22%
- Stembureau MFA Kloosterveste II 1.117 stemmen · PVV 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.