Hoe stemde Tuindorp Oostzaan in Amsterdam in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Tuindorp Oostzaan-Oost, De Bongerd, Terrasdorp

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 8 stembureaus in Tuindorp Oostzaan 5.541 geldige stemmen uitgebracht (1,3% van alle stemmen in Amsterdam). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 25,6%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden PVV (+12,8 pp) hier hoger en D66 (−7,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 1.418 25,6% 27,1% −1,5 pp
PVV 1.092 19,7% 6,9% +12,8 pp
D66 923 16,7% 23,9% −7,3 pp
VVD 344 6,2% 9,7% −3,5 pp
DENK 334 6,0% 7,4% −1,4 pp
Partij voor de Dieren 296 5,3% 5,6% −0,2 pp
JA21 195 3,5% 2,6% +0,9 pp
Forum voor Democratie 161 2,9% 2,0% +0,9 pp
SP 161 2,9% 2,6% +0,3 pp
CDA 147 2,7% 3,9% −1,2 pp
50PLUS 102 1,8% 0,7% +1,1 pp
BIJ1 93 1,7% 2,4% −0,7 pp
Volt 88 1,6% 2,2% −0,6 pp
BBB 74 1,3% 0,7% +0,7 pp
ChristenUnie 39 0,7% 1,1% −0,4 pp
Vrede voor Dieren 20 0,4% 0,2% +0,1 pp
NSC 15 0,3% 0,2% +0,0 pp
BVNL 10 0,2% 0,1% +0,0 pp
Piratenpartij 9 0,2% 0,2% −0,0 pp
LP 9 0,2% 0,1% +0,1 pp
SGP 6 0,1% 0,2% −0,1 pp
NL PLAN 3 0,1% 0,0% +0,0 pp
Partij voor de Rechtsstaat 2 0,0% 0,0% +0,0 pp
ELLECT 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Tuindorp Oostzaan

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus