Hoe stemde Rijnbuurt in Amsterdam in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Kromme Mijdrechtbuurt, Rijnbuurt-Midden

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Rijnbuurt 2.597 geldige stemmen uitgebracht (0,6% van alle stemmen in Amsterdam). D66 werd hier de grootste met 30,7%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden D66 (+6,7 pp) en VVD (+4,0 pp) hier hoger en DENK (−4,0 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 796 30,7% 23,9% +6,7 pp
GroenLinks-PvdA 606 23,3% 27,1% −3,8 pp
VVD 357 13,7% 9,7% +4,0 pp
CDA 128 4,9% 3,9% +1,0 pp
PVV 127 4,9% 6,9% −2,0 pp
Partij voor de Dieren 121 4,7% 5,6% −0,9 pp
DENK 89 3,4% 7,4% −4,0 pp
JA21 87 3,4% 2,6% +0,7 pp
Volt 64 2,5% 2,2% +0,3 pp
SP 56 2,2% 2,6% −0,5 pp
Forum voor Democratie 56 2,2% 2,0% +0,1 pp
BBB 26 1,0% 0,7% +0,3 pp
BIJ1 24 0,9% 2,4% −1,4 pp
50PLUS 12 0,5% 0,7% −0,2 pp
Vrede voor Dieren 12 0,5% 0,2% +0,2 pp
ChristenUnie 8 0,3% 1,1% −0,8 pp
NSC 7 0,3% 0,2% +0,0 pp
BVNL 7 0,3% 0,1% +0,1 pp
Piratenpartij 7 0,3% 0,2% +0,1 pp
SGP 4 0,2% 0,2% −0,0 pp
LP 3 0,1% 0,1% +0,0 pp
ELLECT 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
NL PLAN 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Partij voor de Rechtsstaat 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Rijnbuurt

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus