Hoe stemde Omval/Overamstel in Amsterdam in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Amstelkwartier-Noord

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 1 stembureaus in Omval/Overamstel 2.150 geldige stemmen uitgebracht (0,5% van alle stemmen in Amsterdam). D66 werd hier de grootste met 36,1%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden D66 (+12,2 pp) en VVD (+3,7 pp) hier hoger en DENK (−6,2 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 777 36,1% 23,9% +12,2 pp
GroenLinks-PvdA 536 24,9% 27,1% −2,2 pp
VVD 288 13,4% 9,7% +3,7 pp
Partij voor de Dieren 123 5,7% 5,6% +0,2 pp
CDA 109 5,1% 3,9% +1,2 pp
Volt 68 3,2% 2,2% +1,0 pp
JA21 44 2,0% 2,6% −0,6 pp
Forum voor Democratie 43 2,0% 2,0% −0,0 pp
SP 39 1,8% 2,6% −0,8 pp
PVV 33 1,5% 6,9% −5,4 pp
BIJ1 31 1,4% 2,4% −0,9 pp
DENK 26 1,2% 7,4% −6,2 pp
ChristenUnie 9 0,4% 1,1% −0,7 pp
BBB 5 0,2% 0,7% −0,4 pp
50PLUS 4 0,2% 0,7% −0,5 pp
Vrede voor Dieren 4 0,2% 0,2% −0,1 pp
LP 3 0,1% 0,1% +0,0 pp
NSC 3 0,1% 0,2% −0,1 pp
Piratenpartij 2 0,1% 0,2% −0,1 pp
BVNL 1 0,0% 0,1% −0,1 pp
NL PLAN 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
SGP 1 0,0% 0,2% −0,1 pp
ELLECT 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Partij voor de Rechtsstaat 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Omval/Overamstel

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus