Hoe stemde Tuindorp Oostzaan in Amsterdam in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Tuindorp Oostzaan-Oost, De Bongerd

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 5 stembureaus in Tuindorp Oostzaan 4.555 geldige stemmen uitgebracht (1,1% van alle stemmen in Amsterdam). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 28,4%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden PVV (+16,6 pp) en SP (+0,8 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−5,4 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 1.294 28,4% 33,8% −5,4 pp
PVV 1.194 26,2% 9,6% +16,6 pp
Nieuw Sociaal Contract 300 6,6% 6,6% −0,0 pp
VVD 296 6,5% 11,8% −5,3 pp
DENK 266 5,8% 7,5% −1,7 pp
D66 224 4,9% 9,9% −4,9 pp
Partij voor de Dieren 221 4,9% 4,8% +0,1 pp
SP 180 4,0% 3,2% +0,8 pp
Forum voor Democratie 142 3,1% 2,1% +1,1 pp
BBB 109 2,4% 1,0% +1,4 pp
Volt 80 1,8% 3,8% −2,1 pp
BIJ1 77 1,7% 2,3% −0,6 pp
CDA 37 0,8% 0,9% −0,1 pp
ChristenUnie 29 0,6% 1,0% −0,3 pp
50PLUS 28 0,6% 0,3% +0,3 pp
JA21 25 0,5% 0,4% +0,1 pp
BVNL / Groep Van Haga 18 0,4% 0,3% +0,1 pp
Piratenpartij - De Groenen 8 0,2% 0,2% −0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 7 0,2% 0,1% +0,1 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 5 0,1% 0,0% +0,1 pp
LP 4 0,1% 0,1% +0,0 pp
Nederland met een PLAN 4 0,1% 0,1% +0,0 pp
Splinter 4 0,1% 0,1% −0,0 pp
Samen voor Nederland 2 0,0% 0,0% +0,0 pp
SGP 1 0,0% 0,1% −0,1 pp
PartijvdSport 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Tuindorp Oostzaan

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus