Hoe stemde H-buurt in Amsterdam in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Huntum, Rechte H-buurt

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in H-buurt 1.235 geldige stemmen uitgebracht (0,3% van alle stemmen in Amsterdam). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 26,6%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden PVV (+3,6 pp) en DENK (+0,2 pp) hier hoger en D66 (−13,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 328 26,6% 27,1% −0,6 pp
ChristenUnie 167 13,5% 1,1% +12,4 pp
D66 134 10,9% 23,9% −13,1 pp
PVV 130 10,5% 6,9% +3,6 pp
BIJ1 100 8,1% 2,4% +5,7 pp
DENK 94 7,6% 7,4% +0,2 pp
VVD 60 4,9% 9,7% −4,9 pp
Partij voor de Dieren 54 4,4% 5,6% −1,2 pp
SP 48 3,9% 2,6% +1,2 pp
CDA 32 2,6% 3,9% −1,3 pp
Forum voor Democratie 15 1,2% 2,0% −0,8 pp
JA21 13 1,1% 2,6% −1,6 pp
NSC 10 0,8% 0,2% +0,6 pp
Volt 9 0,7% 2,2% −1,4 pp
50PLUS 8 0,6% 0,7% −0,1 pp
ELLECT 8 0,6% 0,0% +0,6 pp
Piratenpartij 7 0,6% 0,2% +0,4 pp
BBB 5 0,4% 0,7% −0,2 pp
Partij voor de Rechtsstaat 3 0,2% 0,0% +0,2 pp
Vrede voor Dieren 3 0,2% 0,2% −0,0 pp
BVNL 2 0,2% 0,1% +0,0 pp
LP 2 0,2% 0,1% +0,1 pp
SGP 2 0,2% 0,2% −0,0 pp
NL PLAN 1 0,1% 0,0% +0,0 pp

Stembureaus in H-buurt

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus