Stembureau Amsteldijk 223 in Amsterdam (2025)
Postcode 1079 LK · Wijk Rijnbuurt
Hier zijn 827 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 30,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 250 | 30,2% | 23,9% | +6,3 pp | 0,2% |
| GroenLinks-PvdA | 197 | 23,8% | 27,1% | −3,3 pp | 0,2% |
| VVD | 151 | 18,3% | 9,7% | +8,5 pp | 0,4% |
| CDA | 57 | 6,9% | 3,9% | +3,0 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 33 | 4,0% | 5,6% | −1,6 pp | 0,1% |
| JA21 | 29 | 3,5% | 2,6% | +0,9 pp | 0,3% |
| PVV | 28 | 3,4% | 6,9% | −3,5 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 21 | 2,5% | 2,0% | +0,5 pp | 0,2% |
| Volt | 20 | 2,4% | 2,2% | +0,2 pp | 0,2% |
| BBB | 11 | 1,3% | 0,7% | +0,7 pp | 0,4% |
| SP | 11 | 1,3% | 2,6% | −1,3 pp | 0,1% |
| DENK | 5 | 0,6% | 7,4% | −6,8 pp | 0,0% |
| BIJ1 | 3 | 0,4% | 2,4% | −2,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 3 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 0,4% |
| Vrede voor Dieren | 3 | 0,4% | 0,2% | +0,1 pp | 0,3% |
| BVNL | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 1 | 0,1% | 0,7% | −0,6 pp | 0,0% |
| ChristenUnie | 1 | 0,1% | 1,1% | −1,0 pp | 0,0% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,1% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| NSC | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +8,5 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 247e van de 480 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0079% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 519 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Breedveld 8 Gymzaal Breedveld 8 828 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Franz Zieglerstraat 7-11 Ingang Bert Haanstrakade 2000 827 stemmen · D66 24%
- Reigersbos 303 834 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Van Hogendorpstraat 921 827 stemmen · GroenLinks-PvdA 36%
- Oostelijke Handelskade 4 834 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Thomas van Aquinostraat 2 826 stemmen · DENK 37%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.