Stembureau Stembureau Grachtenmuseum in Amsterdam (2022)
Postcode 1016 CJ · Wijk Grachtengordel-West
Hier waren 493 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 493 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 20,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 102 | 20,7% | 10,5% | +10,2 pp | 0,3% |
| D66 | 93 | 18,9% | 13,8% | +5,1 pp | 0,2% |
| PvdA | 68 | 13,8% | 17,6% | −3,8 pp | 0,1% |
| GROENLINKS | 54 | 11,0% | 14,8% | −3,9 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 37 | 7,5% | 6,8% | +0,7 pp | 0,2% |
| Volt | 33 | 6,7% | 4,3% | +2,4 pp | 0,2% |
| Amsterdam BIJ1 | 28 | 5,7% | 7,0% | −1,3 pp | 0,1% |
| CDA | 19 | 3,9% | 2,5% | +1,3 pp | 0,2% |
| JA21 | 18 | 3,7% | 4,2% | −0,6 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 14 | 2,8% | 2,1% | +0,8 pp | 0,2% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 5 | 1,0% | 0,7% | +0,3 pp | 0,2% |
| De Groenen Basis Piraten | 5 | 1,0% | 1,4% | −0,4 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 5 | 1,0% | 0,6% | +0,4 pp | 0,3% |
| SP | 4 | 0,8% | 4,3% | −3,5 pp | 0,0% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 2 | 0,4% | 1,7% | −1,2 pp | 0,0% |
| ChristenUnie | 2 | 0,4% | 1,5% | −1,1 pp | 0,0% |
| GO | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,5% |
| St3m | 1 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 0,1% |
| BVNL | 1 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 0,1% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 1 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 0,1% |
| DENK | 0 | 0,0% | 4,0% | −4,0 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| DFP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Claire Martens (VVD) · 78 stemmen · 15,8% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 51 stemmen · 10,3% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 37 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 20 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 18 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 17 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 16 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Nilab Ahmadi (Amsterdam BIJ1) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- A.H.J.W. van Schijndel (Forum voor Democratie) · 8 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 7 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 7 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Milka Yemane (GROENLINKS) · 7 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +10,2 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 304e van de 589 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0071% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 659 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 447 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 46 |
| Toegelaten kiezers | 493 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 493 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Open Schoolgemeenschap Bijlmer 494 stemmen · PvdA 21%
- Stembureau Korfbalvereniging Swift 493 stemmen · PvdA 26%
- Stembureau Stichting Buurtkamer Kadoelen 496 stemmen · JA21 17%
- Stembureau Openbare Bibliotheek Amsterdam 493 stemmen · GROENLINKS 19%
- Stembureau Huis van de Wijk 497 stemmen · PvdA 15%
- Stembureau Meininger Hotel Amsterdam Amstel 492 stemmen · D66 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.