Stembureau Stembureau NH Collection Barbizon Palace in Amsterdam (2022)
Postcode 1012AD · Wijk Burgwallen-Oude Zijde
Hier waren 494 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 488 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 19,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 95 | 19,5% | 17,6% | +1,9 pp | 0,2% |
| D66 | 74 | 15,2% | 13,8% | +1,4 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 70 | 14,3% | 14,8% | −0,5 pp | 0,1% |
| Amsterdam BIJ1 | 67 | 13,7% | 7,0% | +6,8 pp | 0,3% |
| VVD | 43 | 8,8% | 10,5% | −1,7 pp | 0,1% |
| Volt | 32 | 6,6% | 4,3% | +2,2 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 22 | 4,5% | 6,8% | −2,3 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 14 | 2,9% | 1,5% | +1,4 pp | 0,3% |
| CDA | 10 | 2,0% | 2,5% | −0,5 pp | 0,1% |
| JA21 | 10 | 2,0% | 4,2% | −2,2 pp | 0,1% |
| SP | 9 | 1,8% | 4,3% | −2,5 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 9 | 1,8% | 2,1% | −0,2 pp | 0,1% |
| De Groenen Basis Piraten | 8 | 1,6% | 1,4% | +0,2 pp | 0,2% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 6 | 1,2% | 1,7% | −0,4 pp | 0,1% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 3 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp | 0,1% |
| BVNL | 3 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 0,2% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 3 | 0,6% | 0,5% | +0,2 pp | 0,2% |
| DENK | 2 | 0,4% | 4,0% | −3,6 pp | 0,0% |
| 50PLUS | 2 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 0,1% |
| 2 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 0,6% | |
| St3m | 1 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 0,1% |
| SGP | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,3% |
| DFP | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,1% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 65 stemmen · 13,3% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 32 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Nilab Ahmadi (Amsterdam BIJ1) · 24 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 22 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 22 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 21 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Jazie Veldhuyzen (Amsterdam BIJ1) · 20 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 18 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 16 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Carla Kabamba (Amsterdam BIJ1) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 8 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 8 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 8 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Fathiya Abdi (PvdA) · 7 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 7 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Amsterdam BIJ1 haalde hier +6,8 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 309e van de 589 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0071% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 666 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 464 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 30 |
| Toegelaten kiezers | 494 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 493 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 5 (1,0%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,01% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Oase/De Bron 489 stemmen · PvdA 20%
- Stembureau A.K.C. Blauw-Wit 484 stemmen · GROENLINKS 21%
- Stembureau Meininger Hotel Amsterdam Amstel 492 stemmen · D66 22%
- Stembureau Het Amsterdamse Proeflokaal 484 stemmen · VVD 20%
- Stembureau Openbare Bibliotheek Amsterdam 493 stemmen · GROENLINKS 19%
- Stembureau Tent Levantplein 480 stemmen · PvdA 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.