Hoe stemde De Marken in Almere in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023

Met stembureaus in onder meer: Ambachtsmark, Vrijmark en Zuidmark

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 1 stembureaus in De Marken 813 geldige stemmen uitgebracht (1,3% van alle stemmen in Almere). PVV werd hier de grootste met 11,7%. Vergeleken met heel Almere scoorden Leefbaar Almere (+2,0 pp) en PVV (+2,0 pp) hier hoger en VVD (−2,8 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 95 11,7% 9,7% +2,0 pp
VVD 84 10,3% 13,2% −2,8 pp
PvdA 77 9,5% 9,6% −0,1 pp
Partij voor de Dieren 75 9,2% 7,6% +1,6 pp
D66 74 9,1% 8,4% +0,7 pp
SP 73 9,0% 8,2% +0,8 pp
GROENLINKS 68 8,4% 7,6% +0,8 pp
Leefbaar Almere 65 8,0% 6,0% +2,0 pp
CDA 43 5,3% 3,9% +1,4 pp
Forum voor Democratie 35 4,3% 4,0% +0,3 pp
ChristenUnie 29 3,6% 4,7% −1,2 pp
BIJ1 26 3,2% 5,0% −1,8 pp
50PLUS 26 3,2% 4,7% −1,5 pp
AP/OPA 15 1,8% 2,3% −0,5 pp
Respect Almere 15 1,8% 1,9% −0,1 pp
DENK 13 1,6% 3,1% −1,5 pp
Blanco en ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in De Marken

  • Gymzaal Vrijmark Ambachtsmark, Vrijmark en Zuidmark · 1355 GK · 813 stemmen · PVV 12%

Andere wijken in Almere

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Almere · Alle stembureaus