Hoe stemde Centrum Almere Buiten in Almere in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Centrum Almere Buiten Noord

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 2 stembureaus in Centrum Almere Buiten 509 geldige stemmen uitgebracht (0,8% van alle stemmen in Almere). PVV werd hier de grootste met 10,6%. Vergeleken met heel Almere scoorden ChristenUnie (+4,7 pp) en CDA (+4,0 pp) hier hoger en VVD (−6,7 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 54 10,6% 9,7% +0,9 pp
PvdA 51 10,0% 9,6% +0,4 pp
ChristenUnie 48 9,4% 4,7% +4,7 pp
SP 45 8,8% 8,2% +0,6 pp
GROENLINKS 41 8,1% 7,6% +0,5 pp
CDA 40 7,9% 3,9% +4,0 pp
Partij voor de Dieren 38 7,5% 7,6% −0,1 pp
D66 37 7,3% 8,4% −1,2 pp
VVD 33 6,5% 13,2% −6,7 pp
Leefbaar Almere 33 6,5% 6,0% +0,5 pp
BIJ1 28 5,5% 5,0% +0,5 pp
50PLUS 19 3,7% 4,7% −1,0 pp
Forum voor Democratie 16 3,1% 4,0% −0,9 pp
AP/OPA 11 2,2% 2,3% −0,2 pp
DENK 10 2,0% 3,1% −1,2 pp
Respect Almere 5 1,0% 1,9% −1,0 pp
Blanco en ongeldig4Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Centrum Almere Buiten

Andere wijken in Almere

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Almere · Alle stembureaus