Stembureau Verpleeghuis de Wijngaard in Zeist (2023)
Postcode 3735 MR · Wijk Den Dolder e.o.
Hier zijn 919 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 44,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 404 | 44,0% | 19,0% | +25,0 pp | 5,4% |
| D66 | 90 | 9,8% | 10,7% | −0,9 pp | 2,1% |
| GroenLinks-PvdA | 88 | 9,6% | 22,0% | −12,4 pp | 1,0% |
| PVV | 87 | 9,5% | 15,0% | −5,5 pp | 1,5% |
| Nieuw Sociaal Contract | 81 | 8,8% | 9,7% | −0,9 pp | 2,1% |
| Partij voor de Dieren | 32 | 3,5% | 3,4% | +0,1 pp | 2,4% |
| CDA | 24 | 2,6% | 3,1% | −0,5 pp | 2,0% |
| SGP | 23 | 2,5% | 1,4% | +1,1 pp | 4,1% |
| Volt | 22 | 2,4% | 2,9% | −0,5 pp | 1,9% |
| ChristenUnie | 20 | 2,2% | 2,3% | −0,1 pp | 2,2% |
| Forum voor Democratie | 14 | 1,5% | 1,8% | −0,3 pp | 2,0% |
| BBB | 12 | 1,3% | 1,6% | −0,3 pp | 1,9% |
| JA21 | 12 | 1,3% | 0,6% | +0,7 pp | 5,1% |
| BVNL / Groep Van Haga | 3 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp | 2,4% |
| SP | 3 | 0,3% | 2,4% | −2,1 pp | 0,3% |
| DENK | 1 | 0,1% | 2,7% | −2,6 pp | 0,1% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 7,7% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 11,1% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 1,5% |
| 50PLUS | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zeist, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +25,0 pp meer dan gemiddeld in Zeist.
- Qua gewicht is dit het 26e van de 38 stembureaus: 2,3% van alle geldige stemmen in Zeist en 0,0089% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 43 stemmen in Zeist komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Zeist
- Maria Oord, Hortensialaan 933 stemmen · PVV 23%
- Restaurant Jagershuys 878 stemmen · VVD 41%
- De Kerckeboschschool 934 stemmen · VVD 25%
- Wijkcentrum De Koppeling B 852 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Zorgcentrum Amandelhof, Kapel 936 stemmen · VVD 23%
- Sionskerk B 826 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.