Uitslag per stembureau in Zaanstad (2018)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Zaanstad 69 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Jongerenruimte BAAZ De Kaaik, leverde 3,3% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 9%.
Bekijk de uitslag per wijk in Zaanstad
Wat valt op
- 24 van de 69 stembureaus (35%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,78% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Jongerenruimte BAAZ De Kaaik 3,3% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Dorpshuis "De Noorddam" 0,4% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Wijkgebouw De Poelenburcht DENK +36,3 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Wijkgebouw De Poelenburcht 2,7% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Wijkgebouw De Poelenburcht | 1.382 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,7%) |
| Evean De Meerpaal, INGANG TJOTTERLAAN | 993 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,6%) |
| School De Windroos, INGANG PINASSTRAAT | 869 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,8%) |
| School De Saenparel, INGANG SCHOOLPLEIN | 731 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,7%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jongerenruimte BAAZ De Kaaik | 2.088 | 3,3% | 2.077 | #1 · 3,3% | 0,0308% | VVD (24%) | VVD +10,4 procentpunt | 11 (0,5%) | 0 |
| Evean Guisveld | 1.732 | 2,8% | 1.723 | #2 · 2,8% | 0,0255% | VVD (15%) | DENK −3,6 procentpunt | 9 (0,5%) | 0 |
| Stadhuis van Zaanstad | 1.564 | 2,5% | 1.547 | #3 · 2,5% | 0,0229% | GROENLINKS (14%) | GROENLINKS +7,7 procentpunt | 17 (1,1%) | 0 |
| Dependance Hoeksteen | 1.403 | 2,2% | 1.402 | #4 · 2,3% | 0,0208% | VVD (23%) | VVD +10,0 procentpunt | 2 (0,1%) | +1 |
| Wijkgebouw De Poelenburcht | 1.420 | 2,3% | 1.382 | #5 · 2,2% | 0,0205% | DENK (42%) | DENK +36,3 procentpunt | 38 (2,7%) | 0 |
| Kerk van de Nazarener | 1.265 | 2,0% | 1.265 | #6 · 2,0% | 0,0187% | VVD (11%) | DENK −4,3 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Wijkcentrum De Vuister | 1.233 | 2,0% | 1.222 | #7 · 2,0% | 0,0181% | VVD (12%) | DENK −4,7 procentpunt | 11 (0,9%) | 0 |
| St. Petrusparochie, INGANG KERK | 1.171 | 1,9% | 1.160 | #8 · 1,9% | 0,0172% | ROSA (16%) | ROSA +7,9 procentpunt | 10 (0,9%) | −1 |
| Buurtcentrum De Lorzie | 1.162 | 1,9% | 1.150 | #9 · 1,9% | 0,0170% | ROSA (16%) | ROSA +7,0 procentpunt | 11 (0,9%) | −1 |
| Wijkcentrum De Vuister | 1.134 | 1,8% | 1.121 | #10 · 1,8% | 0,0166% | ROSA (12%) | DENK −4,4 procentpunt | 13 (1,1%) | 0 |
| Evean Westerwatering, HOOFDINGANG | 1.118 | 1,8% | 1.112 | #11 · 1,8% | 0,0165% | VVD (20%) | Partij voor Ouderen en Veiligheid +6,6 procentpunt | 6 (0,5%) | 0 |
| School Ayundo | 1.101 | 1,8% | 1.096 | #12 · 1,8% | 0,0162% | VVD (24%) | VVD +10,8 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| Gebouw Brandweer | 1.103 | 1,8% | 1.092 | #13 · 1,8% | 0,0162% | VVD (20%) | VVD +7,0 procentpunt | 10 (0,9%) | −1 |
| Zorgcentrum Nieuw Groenland | 1.061 | 1,7% | 1.055 | #14 · 1,7% | 0,0156% | Partij voor Ouderen en Veiligheid (13%) | DENK −4,1 procentpunt | 6 (0,6%) | 0 |
| Zorgcentrum Saenden | 1.048 | 1,7% | 1.035 | #15 · 1,7% | 0,0153% | ROSA (14%) | ROSA +5,3 procentpunt | 9 (0,9%) | −4 |
| School De Evenaar, ZIJINGANG | 1.032 | 1,6% | 1.030 | #16 · 1,7% | 0,0153% | VVD (15%) | D66 +5,0 procentpunt | 3 (0,3%) | +1 |
| School De Golfbreker | 1.033 | 1,7% | 1.029 | #17 · 1,7% | 0,0152% | VVD (15%) | DENK −4,9 procentpunt | 3 (0,3%) | −1 |
| Obs Hannie Schaft | 1.026 | 1,6% | 1.025 | #18 · 1,7% | 0,0152% | ROSA (15%) | ROSA +6,8 procentpunt | 3 (0,3%) | +2 |
| Evean Acht Staten | 1.030 | 1,6% | 1.021 | #19 · 1,6% | 0,0151% | ROSA (16%) | ROSA +7,6 procentpunt | 9 (0,9%) | 0 |
| Herman Gorterschool | 1.004 | 1,6% | 999 | #20 · 1,6% | 0,0148% | GROENLINKS (11%) | VVD −5,2 procentpunt | 6 (0,6%) | +1 |
| Evean De Meerpaal, INGANG TJOTTERLAAN | 1.009 | 1,6% | 993 | #21 · 1,6% | 0,0147% | PvdA (12%) | DENK +5,3 procentpunt | 16 (1,6%) | 0 |
| Handboog Schutters Czaar Peter | 999 | 1,6% | 992 | #22 · 1,6% | 0,0147% | DENK (15%) | DENK +9,8 procentpunt | 7 (0,7%) | 0 |
| obs Het Eiland | 983 | 1,6% | 970 | #23 · 1,6% | 0,0144% | VVD (20%) | VVD +6,6 procentpunt | 14 (1,4%) | +1 |
| Evean Oostergouw, HOOFDINGANG | 973 | 1,6% | 966 | #24 · 1,6% | 0,0143% | VVD (13%) | CDA +2,9 procentpunt | 9 (0,9%) | +2 |
| Tennisvereniging Overdan | 962 | 1,5% | 957 | #25 · 1,5% | 0,0142% | VVD (22%) | VVD +8,8 procentpunt | 2 (0,2%) | −3 |
| School De Dijk-Oost | 951 | 1,5% | 948 | #26 · 1,5% | 0,0140% | Partij voor Ouderen en Veiligheid (12%) | GROENLINKS +3,3 procentpunt | 3 (0,3%) | 0 |
| Sporthal de Tref | 944 | 1,5% | 941 | #27 · 1,5% | 0,0139% | VVD (12%) | DENK −4,5 procentpunt | 3 (0,3%) | 0 |
| Buurthuis De Zeskanter | 924 | 1,5% | 917 | #28 · 1,5% | 0,0136% | VVD (15%) | Democratisch Zaanstad +5,3 procentpunt | 7 (0,8%) | 0 |
| School De Hoeksteen, INGANG SNUIVERSTRAAT | 897 | 1,4% | 892 | #29 · 1,4% | 0,0132% | ROSA (12%) | DENK −3,8 procentpunt | 6 (0,7%) | +1 |
| Best Western Zaan Inn | 891 | 1,4% | 888 | #30 · 1,4% | 0,0132% | VVD (17%) | D66 +6,0 procentpunt | 3 (0,3%) | 0 |
| Sporthal De Struijck, INGANG OOSTZIJDE | 880 | 1,4% | 878 | #31 · 1,4% | 0,0130% | Partij voor Ouderen en Veiligheid (13%) | VVD −4,6 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| JerehSalem | 889 | 1,4% | 877 | #32 · 1,4% | 0,0130% | DENK (28%) | DENK +22,9 procentpunt | 10 (1,1%) | −2 |
| School De Windroos, INGANG PINASSTRAAT | 885 | 1,4% | 869 | #33 · 1,4% | 0,0129% | DENK (34%) | DENK +28,1 procentpunt | 16 (1,8%) | 0 |
| School De Jagersplas | 872 | 1,4% | 868 | #34 · 1,4% | 0,0129% | PvdA (12%) | DENK −4,4 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| De Kernschool | 866 | 1,4% | 861 | #35 · 1,4% | 0,0128% | DENK (15%) | DENK +9,4 procentpunt | 5 (0,6%) | 0 |
| Zorgcentrum Het Mennistenerf | 865 | 1,4% | 859 | #36 · 1,4% | 0,0127% | Partij voor Ouderen en Veiligheid (14%) | VVD −3,9 procentpunt | 8 (0,9%) | +2 |
| Gebouw BWZ | 864 | 1,4% | 858 | #37 · 1,4% | 0,0127% | ROSA (14%) | ROSA +5,2 procentpunt | 6 (0,7%) | 0 |
| Evean Het Erasmushuis | 856 | 1,4% | 846 | #38 · 1,4% | 0,0125% | PvdA (14%) | PvdA +4,4 procentpunt | 9 (1,1%) | −1 |
| Speeltuinver. Het Havenkwartier | 828 | 1,3% | 822 | #39 · 1,3% | 0,0122% | Partij voor Ouderen en Veiligheid (15%) | Partij voor Ouderen en Veiligheid +5,1 procentpunt | 6 (0,7%) | 0 |
| School De Dijk-West | 819 | 1,3% | 817 | #40 · 1,3% | 0,0121% | ROSA (15%) | ROSA +6,4 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Dorpshuis De Kwaker | 822 | 1,3% | 816 | #41 · 1,3% | 0,0121% | VVD (20%) | VVD +6,7 procentpunt | 6 (0,7%) | 0 |
| De Grote Kerk | 815 | 1,3% | 813 | #42 · 1,3% | 0,0120% | VVD (22%) | VVD +8,4 procentpunt | 4 (0,5%) | +2 |
| Jozefparochie | 824 | 1,3% | 812 | #43 · 1,3% | 0,0120% | DENK (10%) | VVD −6,0 procentpunt | 12 (1,5%) | 0 |
| Gebouw Heliomare | 807 | 1,3% | 801 | #44 · 1,3% | 0,0119% | ROSA (14%) | VVD −5,1 procentpunt | 7 (0,9%) | +1 |
| Wijksteunpunt De Boed, INGANG W. DREESLAAN | 786 | 1,3% | 775 | #45 · 1,2% | 0,0115% | ROSA (13%) | ROSA +4,8 procentpunt | 11 (1,4%) | 0 |
| Buurthuis De Kolk | 778 | 1,2% | 769 | #46 · 1,2% | 0,0114% | Partij voor Ouderen en Veiligheid (14%) | Partij voor Ouderen en Veiligheid +4,3 procentpunt | 8 (1,0%) | −1 |
| Evean Rosariumhorst | 776 | 1,2% | 765 | #47 · 1,2% | 0,0113% | SP (11%) | VVD −4,6 procentpunt | 11 (1,4%) | 0 |
| Hervormd Centrum Pennemes, INGANG BLOEMGRACHT | 759 | 1,2% | 751 | #48 · 1,2% | 0,0111% | Partij voor Ouderen en Veiligheid (15%) | VVD −5,0 procentpunt | 8 (1,1%) | 0 |
| Pinkstergemeente Ruach | 758 | 1,2% | 751 | #49 · 1,2% | 0,0111% | Partij voor Ouderen en Veiligheid (17%) | Partij voor Ouderen en Veiligheid +7,3 procentpunt | 6 (0,8%) | −1 |
| Kantine vv Assendelft | 754 | 1,2% | 750 | #50 · 1,2% | 0,0111% | VVD (22%) | VVD +8,7 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| Kazerne Brandweer Houtveldweg | 737 | 1,2% | 733 | #51 · 1,2% | 0,0109% | VVD (14%) | Democratisch Zaanstad +4,4 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| School De Saenparel, INGANG SCHOOLPLEIN | 744 | 1,2% | 731 | #52 · 1,2% | 0,0108% | DENK (14%) | DENK +8,3 procentpunt | 13 (1,7%) | 0 |
| Het Tolhuys | 723 | 1,2% | 720 | #53 · 1,2% | 0,0107% | ROSA (17%) | ROSA +7,9 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Odd Fellowhuis | 721 | 1,2% | 715 | #54 · 1,2% | 0,0106% | VVD (14%) | D66 +4,5 procentpunt | 5 (0,7%) | −1 |
| School het Schatrijk | 712 | 1,1% | 707 | #55 · 1,1% | 0,0105% | PvdA (12%) | ChristenUnie +3,0 procentpunt | 4 (0,6%) | −1 |
| Dependance Herman Gorterschool | 703 | 1,1% | 695 | #56 · 1,1% | 0,0103% | PVV (13%) | VVD −7,7 procentpunt | 9 (1,3%) | +1 |
| School Het Koraal | 692 | 1,1% | 690 | #57 · 1,1% | 0,0102% | VVD (26%) | VVD +12,7 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| obs De Pionier, INGANG NOORDERSTRAAT | 681 | 1,1% | 677 | #58 · 1,1% | 0,0100% | Partij voor Ouderen en Veiligheid (14%) | VVD −6,2 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| Gymzaal De Springplank | 683 | 1,1% | 676 | #59 · 1,1% | 0,0100% | VVD (16%) | DENK −4,9 procentpunt | 6 (0,9%) | −1 |
| Evean Festina Lente | 681 | 1,1% | 675 | #60 · 1,1% | 0,0100% | Partij voor Ouderen en Veiligheid (16%) | Partij voor Ouderen en Veiligheid +6,2 procentpunt | 6 (0,9%) | 0 |
| Zaans Natuur en Milieu Centrum | 663 | 1,1% | 657 | #61 · 1,1% | 0,0097% | DENK (35%) | DENK +29,5 procentpunt | 6 (0,9%) | 0 |
| Buurthuis De Pelikaan | 649 | 1,0% | 644 | #62 · 1,0% | 0,0095% | Partij voor Ouderen en Veiligheid (17%) | Partij voor Ouderen en Veiligheid +7,0 procentpunt | 5 (0,8%) | 0 |
| Culturele werkplaats Zaandijk | 643 | 1,0% | 638 | #63 · 1,0% | 0,0095% | ROSA (14%) | ROSA +5,5 procentpunt | 5 (0,8%) | 0 |
| Wijksteunpunt Lambert Melisz | 594 | 0,9% | 592 | #64 · 1,0% | 0,0088% | VVD (23%) | VVD +10,2 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Portakabin Station Krommenie-Assendelft | 588 | 0,9% | 582 | #65 · 0,9% | 0,0086% | VVD (19%) | VVD +6,3 procentpunt | 6 (1,0%) | 0 |
| Zorgcirkel Amandelbloesem | 499 | 0,8% | 497 | #66 · 0,8% | 0,0074% | Partij voor Ouderen en Veiligheid (18%) | Partij voor Ouderen en Veiligheid +7,4 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| ICB De Octant | 410 | 0,7% | 407 | #67 · 0,7% | 0,0060% | VVD (28%) | VVD +14,9 procentpunt | 3 (0,7%) | 0 |
| obs Kogerveld | 393 | 0,6% | 391 | #68 · 0,6% | 0,0058% | DENK (12%) | DENK +6,3 procentpunt | 2 (0,5%) | 0 |
| Dorpshuis "De Noorddam" | 278 | 0,4% | 278 | #69 · 0,4% | 0,0041% | VVD (15%) | PvdA −5,2 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Zaanstad dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Zaanstad per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.