Stembureau obs Het Eiland in Zaanstad (2018)
Hier waren 983 kiezers toegelaten (1,6% van alle toegelaten kiezers in Zaanstad) en zijn 970 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 19,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 191 | 19,7% | 13,1% | +6,6 pp | 2,3% |
| Democratisch Zaanstad | 128 | 13,2% | 7,4% | +5,8 pp | 2,8% |
| Partij voor Ouderen en Veiligheid | 105 | 10,8% | 10,1% | +0,7 pp | 1,7% |
| PvdA | 89 | 9,2% | 9,9% | −0,7 pp | 1,5% |
| D66 | 72 | 7,4% | 8,1% | −0,7 pp | 1,4% |
| PVV | 71 | 7,3% | 7,2% | +0,1 pp | 1,6% |
| GROENLINKS | 69 | 7,1% | 6,8% | +0,4 pp | 1,6% |
| SP | 66 | 6,8% | 7,1% | −0,3 pp | 1,5% |
| ROSA | 50 | 5,2% | 8,6% | −3,4 pp | 0,9% |
| Partij voor de Dieren | 33 | 3,4% | 4,3% | −0,9 pp | 1,2% |
| CDA | 28 | 2,9% | 4,9% | −2,0 pp | 0,9% |
| DENK | 28 | 2,9% | 5,5% | −2,6 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 19 | 2,0% | 3,2% | −1,3 pp | 0,9% |
| De Volkstem | 11 | 1,1% | 0,8% | +0,3 pp | 2,2% |
| Zaanstad voor Iedereen | 5 | 0,5% | 1,4% | −0,9 pp | 0,6% |
| ZIP | 5 | 0,5% | 1,6% | −1,0 pp | 0,5% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 11 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zaanstad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Juliëtte Rot (Democratisch Zaanstad) · 104 stemmen · 10,7% van alle stemmen hier
- Annemarie van Nieuwamerongen-Oosterkamp (VVD) · 82 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Gerard Ram (VVD) · 63 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Harrie van der Laan (Partij voor Ouderen en Veiligheid) · 60 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Songül Mutluer (PvdA) · 54 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Sanna Munnikendam (D66) · 50 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Koert Calkhoven (PVV) · 46 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Patrick Zoomermeijer (SP) · 40 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Paul Laport (GROENLINKS) · 36 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Metin Aksoy (VVD) · 20 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Ton Brekelmans (Partij voor Ouderen en Veiligheid) · 19 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Judit Raa (Partij voor de Dieren) · 19 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Hildr Vogelesang (GROENLINKS) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Ruud Pauw (ROSA) · 15 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Natasja Groothuismink (ROSA) · 14 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +6,6 pp meer dan gemiddeld in Zaanstad.
- Qua gewicht is dit het 23e van de 69 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Zaanstad en 0,0144% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 64 stemmen in Zaanstad komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 882 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 101 |
| Toegelaten kiezers | 983 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 984 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 14 (1,4%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,42% van de stembiljetten, tegen 0,78% in Zaanstad en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zaanstad
- Handboog Schutters Czaar Peter 992 stemmen · DENK 15%
- Evean Oostergouw, HOOFDINGANG 966 stemmen · VVD 13%
- Evean De Meerpaal, INGANG TJOTTERLAAN 993 stemmen · PvdA 12%
- Tennisvereniging Overdan 957 stemmen · VVD 22%
- Herman Gorterschool 999 stemmen · GROENLINKS 11%
- School De Dijk-Oost 948 stemmen · Partij voor Ouderen en Veiligheid 12%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.