Stembureau School De Hoeksteen, INGANG SNUIVERSTRAAT in Zaanstad (2018)
Hier waren 897 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Zaanstad) en zijn 892 geldige stemmen uitgebracht. ROSA werd hier de grootste met 12,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| ROSA | 109 | 12,2% | 8,6% | +3,6 pp | 2,0% |
| VVD | 107 | 12,0% | 13,1% | −1,1 pp | 1,3% |
| Partij voor Ouderen en Veiligheid | 97 | 10,9% | 10,1% | +0,8 pp | 1,5% |
| D66 | 93 | 10,4% | 8,1% | +2,3 pp | 1,8% |
| PvdA | 87 | 9,8% | 9,9% | −0,1 pp | 1,4% |
| SP | 67 | 7,5% | 7,1% | +0,5 pp | 1,5% |
| Democratisch Zaanstad | 65 | 7,3% | 7,4% | −0,2 pp | 1,4% |
| PVV | 56 | 6,3% | 7,2% | −1,0 pp | 1,2% |
| CDA | 48 | 5,4% | 4,9% | +0,5 pp | 1,6% |
| GROENLINKS | 43 | 4,8% | 6,8% | −1,9 pp | 1,0% |
| ChristenUnie | 36 | 4,0% | 3,2% | +0,8 pp | 1,8% |
| Partij voor de Dieren | 26 | 2,9% | 4,3% | −1,4 pp | 1,0% |
| ZIP | 24 | 2,7% | 1,6% | +1,1 pp | 2,5% |
| DENK | 15 | 1,7% | 5,5% | −3,8 pp | 0,4% |
| Zaanstad voor Iedereen | 14 | 1,6% | 1,4% | +0,2 pp | 1,6% |
| De Volkstem | 5 | 0,6% | 0,8% | −0,3 pp | 1,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zaanstad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Harrie van der Laan (Partij voor Ouderen en Veiligheid) · 77 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Gerard Ram (VVD) · 59 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Ruud Pauw (ROSA) · 53 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Jan de Vries (D66) · 52 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Juliëtte Rot (Democratisch Zaanstad) · 41 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Koert Calkhoven (PVV) · 39 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Patrick Zoomermeijer (SP) · 35 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Sanna Munnikendam (D66) · 34 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Songül Mutluer (PvdA) · 34 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Natasja Groothuismink (ROSA) · 27 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Rita Visscher-Noordzij (ChristenUnie) · 23 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Gerard Slegers (CDA) · 20 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Harm Jan Egberts (VVD) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Nora Swagerman (SP) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Judit Raa (Partij voor de Dieren) · 18 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier −3,8 pp minder dan gemiddeld in Zaanstad.
- Qua gewicht is dit het 29e van de 69 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Zaanstad en 0,0132% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 70 stemmen in Zaanstad komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 828 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 69 |
| Toegelaten kiezers | 897 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 898 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,7%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,67% van de stembiljetten, tegen 0,78% in Zaanstad en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zaanstad
- Buurthuis De Zeskanter 917 stemmen · VVD 15%
- Best Western Zaan Inn 888 stemmen · VVD 17%
- Sporthal de Tref 941 stemmen · VVD 12%
- Sporthal De Struijck, INGANG OOSTZIJDE 878 stemmen · Partij voor Ouderen en Veiligheid 13%
- School De Dijk-Oost 948 stemmen · Partij voor Ouderen en Veiligheid 12%
- JerehSalem 877 stemmen · DENK 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.