Uitslag per stembureau in West Betuwe (2022)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde West Betuwe 44 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Stembureau Dorpshuis de Poort, leverde 5,0% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 14%.
Bekijk de uitslag per wijk in West Betuwe
Wat valt op
- 8 van de 44 stembureaus (18%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,27% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Stembureau Dorpshuis de Poort 5,0% van de stemmen
- Lichtste stembureau: - 0,0% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Stembureau Het Klokhuis Dorpsbelangen West Betuwe +33,1 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Stembureau Burcht van Haeften maandag 14-3 0,9% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stembureau Dorpshuis de Poort 4171 AH | 1.233 | 5,0% | 1.231 | #1 · 5,0% | 0,0178% | ChristenUnie (25%) | CDA West Betuwe +17,2 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis Tricht 4196 AC | 1.111 | 4,5% | 1.111 | #2 · 4,5% | 0,0161% | Dorpsbelangen West Betuwe (25%) | Dorpsbelangen West Betuwe −3,7 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Mr. Aafjesschool 4194 RR | 1.077 | 4,3% | 1.075 | #3 · 4,3% | 0,0156% | Dorpsbelangen West Betuwe (31%) | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe −3,8 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis De Krakeling 4161 AL | 1.017 | 4,1% | 1.012 | #4 · 4,1% | 0,0147% | Dorpsbelangen West Betuwe (41%) | Dorpsbelangen West Betuwe +11,8 procentpunt | 6 (0,6%) | +1 |
| Stembureau Dorpshuis EMM 4147 BJ | 981 | 4,0% | 978 | #5 · 4,0% | 0,0142% | Dorpsbelangen West Betuwe (27%) | ChristenUnie +17,3 procentpunt | 2 (0,2%) | −1 |
| Stembureau Het Klokhuis 4153 BE | 977 | 3,9% | 975 | #6 · 3,9% | 0,0141% | Dorpsbelangen West Betuwe (62%) | Dorpsbelangen West Betuwe +33,1 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Stembureau De Pluk 4191 SG | 908 | 3,7% | 908 | #7 · 3,7% | 0,0132% | Dorpsbelangen West Betuwe (27%) | CDA West Betuwe −3,9 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Gemeentehuis 4191 KC | 866 | 3,5% | 863 | #8 · 3,5% | 0,0125% | Dorpsbelangen West Betuwe (20%) | Dorpsbelangen West Betuwe −9,0 procentpunt | 1 (0,1%) | −2 |
| Stembureau Dorpshuis De Koeldert 4181 CK | 842 | 3,4% | 841 | #9 · 3,4% | 0,0122% | SGP (43%) | SGP +29,1 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis de Koels 4214 EA | 832 | 3,4% | 828 | #10 · 3,3% | 0,0120% | Dorpsbelangen West Betuwe (36%) | CDA West Betuwe +8,4 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Burcht van Haeften 4175 HA | 793 | 3,2% | 790 | #11 · 3,2% | 0,0115% | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe (30%) | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe +18,8 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Gemeentehuis dinsdag 15-3 | 764 | 3,1% | 764 | #12 · 3,1% | 0,0111% | Dorpsbelangen West Betuwe (27%) | Verenigd West Betuwe +5,6 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau De Morgenster 4191 DN | 762 | 3,1% | 759 | #13 · 3,1% | 0,0110% | Dorpsbelangen West Betuwe (28%) | SGP +6,2 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Stembureau 't Duifhuis 4158 CK | 718 | 2,9% | 718 | #14 · 2,9% | 0,0104% | Dorpsbelangen West Betuwe (42%) | Dorpsbelangen West Betuwe +12,9 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Gereformeerde Kerk 4191 GR | 693 | 2,8% | 689 | #15 · 2,8% | 0,0100% | Dorpsbelangen West Betuwe (24%) | Verenigd West Betuwe +6,0 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| Stembureau De Dorpskring 4153 AH | 614 | 2,5% | 611 | #16 · 2,5% | 0,0089% | Dorpsbelangen West Betuwe (60%) | Dorpsbelangen West Betuwe +30,8 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis Toevershof 4064 CK | 611 | 2,5% | 611 | #17 · 2,5% | 0,0089% | Dorpsbelangen West Betuwe (31%) | SGP −9,2 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau MFC Huis op Hemert 4061 AR | 578 | 2,3% | 574 | #18 · 2,3% | 0,0083% | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe (22%) | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe +11,3 procentpunt | 3 (0,5%) | −1 |
| Stembureau De Sleutel 4191 XT | 552 | 2,2% | 551 | #19 · 2,2% | 0,0080% | Dorpsbelangen West Betuwe (24%) | Verenigd West Betuwe +10,1 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Hervormd Centrum Maranatha 4184 EC | 548 | 2,2% | 542 | #20 · 2,2% | 0,0079% | Dorpsbelangen West Betuwe (21%) | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe +10,4 procentpunt | 4 (0,7%) | −2 |
| Stembureau Gemeentehuis maandag 14-3 4191 KC | 534 | 2,2% | 534 | #21 · 2,2% | 0,0077% | Dorpsbelangen West Betuwe (22%) | Dorpsbelangen West Betuwe −6,6 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau De Randhorst 4191 NN | 512 | 2,1% | 511 | #22 · 2,1% | 0,0074% | Dorpsbelangen West Betuwe (24%) | SGP +7,5 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Ons Eigen Gebouw 4197 HD | 498 | 2,0% | 496 | #23 · 2,0% | 0,0072% | Dorpsbelangen West Betuwe (23%) | Verenigd West Betuwe +7,9 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis Albertine 4156 AJ | 473 | 1,9% | 470 | #24 · 1,9% | 0,0068% | Dorpsbelangen West Betuwe (48%) | Dorpsbelangen West Betuwe +19,4 procentpunt | 2 (0,4%) | −1 |
| Stembureau Dorpshuis De Biskamp 4174 GW | 468 | 1,9% | 467 | #25 · 1,9% | 0,0068% | Dorpsbelangen West Betuwe (35%) | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe +6,3 procentpunt | 3 (0,6%) | +2 |
| Stembureau Dorpshuis Meteren 4194 TH | 470 | 1,9% | 467 | #26 · 1,9% | 0,0068% | Dorpsbelangen West Betuwe (25%) | SGP +9,1 procentpunt | 3 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Kerkesteijn 4158 CD | 432 | 1,7% | 432 | #27 · 1,7% | 0,0063% | Dorpsbelangen West Betuwe (29%) | GROENLINKS +9,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau De Betuwepoort 4152 EG | 417 | 1,7% | 416 | #28 · 1,7% | 0,0060% | Dorpsbelangen West Betuwe (60%) | Dorpsbelangen West Betuwe +31,4 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis Tuil 4176 BH | 418 | 1,7% | 416 | #29 · 1,7% | 0,0060% | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe (28%) | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe +17,0 procentpunt | 2 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Stichting het dorpshuis Spijk 4212 CX | 412 | 1,7% | 412 | #30 · 1,7% | 0,0060% | Dorpsbelangen West Betuwe (23%) | ChristenUnie +5,9 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Het Stroomhuis 4182 CA | 393 | 1,6% | 393 | #31 · 1,6% | 0,0057% | SGP (38%) | SGP +24,1 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis EMM dinsdag 15-3 4147 BJ | 384 | 1,5% | 382 | #32 · 1,5% | 0,0055% | Dorpsbelangen West Betuwe (28%) | ChristenUnie +20,0 procentpunt | 2 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Ravestein 4191 TS | 359 | 1,4% | 357 | #33 · 1,4% | 0,0052% | Dorpsbelangen West Betuwe (21%) | Dorpsbelangen West Betuwe −8,2 procentpunt | 2 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis Est 4185 NA | 356 | 1,4% | 354 | #34 · 1,4% | 0,0051% | Dorpsbelangen West Betuwe (22%) | Dorpsbelangen West Betuwe −6,6 procentpunt | 1 (0,3%) | −1 |
| Stembureau De Ontmoeting 4191 AD | 354 | 1,4% | 353 | #35 · 1,4% | 0,0051% | Dorpsbelangen West Betuwe (26%) | SGP +5,4 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Burcht van Haeften dinsdag 15-3 4175 HA | 315 | 1,3% | 315 | #36 · 1,3% | 0,0046% | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe (27%) | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe +15,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau De Schakel 4151 EG | 308 | 1,2% | 307 | #37 · 1,2% | 0,0045% | Dorpsbelangen West Betuwe (42%) | Dorpsbelangen West Betuwe +13,1 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Stembureau De Dorpskamer 4157 GN | 271 | 1,1% | 270 | #38 · 1,1% | 0,0039% | Dorpsbelangen West Betuwe (34%) | SGP −7,7 procentpunt | 1 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis EMM maandag 14-3 4147 BJ | 268 | 1,1% | 267 | #39 · 1,1% | 0,0039% | ChristenUnie (28%) | ChristenUnie +20,8 procentpunt | 1 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Burcht van Haeften maandag 14-3 4175 HA | 212 | 0,9% | 210 | #40 · 0,8% | 0,0030% | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe (27%) | Dorpsbelangen West Betuwe −19,9 procentpunt | 2 (0,9%) | 0 |
| Stembureau Buurthuis "de Heerlijckheyt" 4155 BD | 188 | 0,8% | 187 | #41 · 0,8% | 0,0027% | Dorpsbelangen West Betuwe (51%) | Dorpsbelangen West Betuwe +22,4 procentpunt | 1 (0,5%) | 0 |
| Stembureau MFC Huis op Hemert dinsdag 15-3 4061 AR | 163 | 0,7% | 162 | #42 · 0,7% | 0,0023% | Dorpsbelangen West Betuwe (25%) | SGP −8,0 procentpunt | 1 (0,6%) | 0 |
| Stembureau MFC Huis op Hemert maandag 14-3 4061 AR | 129 | 0,5% | 129 | #43 · 0,5% | 0,0019% | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe (29%) | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe +17,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| - | 0 | 0,0% | 0 | #44 · 0,0% | 0,0000% | – | – | 0 (0,0%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in West Betuwe dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van West Betuwe per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.