Uitslag per stembureau in West Betuwe
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde West Betuwe 35 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 62,0%. Het zwaarste stembureau, Stembureau Dorpshuis EMM, leverde 5,9% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 16%.
Wat valt op
- 7 van de 35 stembureaus (20%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,36% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Stembureau Dorpshuis EMM 5,9% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Stembureau Buurthuis "de Heerlijckheyt" 0,8% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Stembureau Het Klokhuis Dorpsbelangen +30,6 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Stembureau De Dorpskamer 1,2% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stembureau Dorpshuis EMM 4147 BJ | 1.540 | 5,9% | 1.534 | #1 · 5,9% | 0,0201% | Dorpsbelangen (29%) | ChristenUnie +14,6 procentpunt | 7 (0,5%) | +1 |
| Stembureau Gemeentehuis West Betuwe 4191 KH | 1.402 | 5,3% | 1.399 | #2 · 5,3% | 0,0183% | SGP (21%) | Dorpsbelangen −12,4 procentpunt | 3 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis de Poort 4171 AH | 1.368 | 5,2% | 1.364 | #3 · 5,2% | 0,0179% | Dorpsbelangen (34%) | CDA +10,6 procentpunt | 3 (0,2%) | −1 |
| Stembureau Burcht van Haeften 4175 HA | 1.313 | 5,0% | 1.309 | #4 · 5,0% | 0,0172% | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe (23%) | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe +13,7 procentpunt | 4 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis Tricht 4196 AC | 1.205 | 4,6% | 1.203 | #5 · 4,6% | 0,0158% | Dorpsbelangen (22%) | Dorpsbelangen −6,0 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Het Klokhuis 4153 CJ | 1.189 | 4,5% | 1.187 | #6 · 4,5% | 0,0156% | Dorpsbelangen (59%) | Dorpsbelangen +30,6 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Mr. Aafjesschool 4194 RR | 1.137 | 4,3% | 1.135 | #7 · 4,3% | 0,0149% | Dorpsbelangen (26%) | Dorpsbelangen −2,7 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Stembureau 't Duifhuis 4158 CK | 1.136 | 4,3% | 1.134 | #8 · 4,3% | 0,0149% | Dorpsbelangen (32%) | GroenLinks-PvdA +6,7 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Stembureau De Pluk (tellen na 21:00 uur in De Randhorst) 4191 SG | 1.136 | 4,3% | 1.134 | #9 · 4,3% | 0,0149% | Dorpsbelangen (19%) | Dorpsbelangen −9,6 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis De Krakeling 4161 AL | 1.137 | 4,3% | 1.133 | #10 · 4,3% | 0,0149% | Dorpsbelangen (50%) | Dorpsbelangen +22,0 procentpunt | 5 (0,4%) | +1 |
| Stembureau Dorpshuis De Koeldert 4181 CK | 939 | 3,6% | 936 | #11 · 3,6% | 0,0123% | SGP (44%) | SGP +29,7 procentpunt | 3 (0,3%) | 0 |
| Stembureau MFC Huis op Hemert 4061 AR | 932 | 3,5% | 927 | #12 · 3,5% | 0,0122% | VVD (33%) | VVD +23,2 procentpunt | 6 (0,6%) | +1 |
| Stembureau Dorpshuis de Koels 4214 EA | 909 | 3,5% | 902 | #13 · 3,4% | 0,0118% | Dorpsbelangen (44%) | Dorpsbelangen +15,8 procentpunt | 4 (0,4%) | −3 |
| Stembureau Dorpshuis Meteren 4194 TH | 814 | 3,1% | 810 | #14 · 3,1% | 0,0106% | Dorpsbelangen (29%) | GroenLinks-PvdA −5,5 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| Stembureau De Randhorst 4191 NN | 753 | 2,9% | 751 | #15 · 2,9% | 0,0098% | SGP (27%) | SGP +12,2 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Rode Kruis 4191 GM | 757 | 2,9% | 751 | #16 · 2,9% | 0,0098% | Dorpsbelangen (26%) | VVD −3,9 procentpunt | 6 (0,8%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis Toevershof 4064 CK | 724 | 2,8% | 723 | #17 · 2,8% | 0,0095% | Dorpsbelangen (32%) | SGP −11,1 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Stembureau De Morgenster 4191 DN | 664 | 2,5% | 662 | #18 · 2,5% | 0,0087% | Dorpsbelangen (25%) | SGP +5,8 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Ons Eigen Gebouw 4197 HD | 565 | 2,1% | 562 | #19 · 2,1% | 0,0074% | Dorpsbelangen (21%) | Verenigd West Betuwe +7,5 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Hervormd Centrum Maranatha 4184 CG | 562 | 2,1% | 558 | #20 · 2,1% | 0,0073% | Dorpsbelangen (23%) | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe +10,7 procentpunt | 4 (0,7%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis Albertine 4156 AJ | 519 | 2,0% | 519 | #21 · 2,0% | 0,0068% | Dorpsbelangen (33%) | SGP −7,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis De Biskamp 4174 GW | 522 | 2,0% | 516 | #22 · 2,0% | 0,0068% | Dorpsbelangen (33%) | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe +7,9 procentpunt | 5 (1,0%) | −1 |
| Stembureau De Sleutel 4191 XT | 512 | 1,9% | 509 | #23 · 1,9% | 0,0067% | Dorpsbelangen (26%) | Verenigd West Betuwe +8,4 procentpunt | 3 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis Est 4185 NA | 480 | 1,8% | 477 | #24 · 1,8% | 0,0063% | Dorpsbelangen (22%) | VVD +9,6 procentpunt | 3 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Dorpshuis Tuil 4176 BH | 464 | 1,8% | 462 | #25 · 1,8% | 0,0061% | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe (26%) | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe +16,8 procentpunt | 1 (0,2%) | −1 |
| Stembureau Stichting het dorpshuis Spijk 4212 CX | 447 | 1,7% | 445 | #26 · 1,7% | 0,0058% | Dorpsbelangen (24%) | ChristenUnie +7,8 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Stembureau De Betuwepoort 4152 EG | 436 | 1,7% | 433 | #27 · 1,7% | 0,0057% | Dorpsbelangen (52%) | Dorpsbelangen +23,5 procentpunt | 3 (0,7%) | 0 |
| Stembureau Gereformeerde Kerk 4191 GR | 407 | 1,5% | 405 | #28 · 1,5% | 0,0053% | SGP (19%) | Dorpsbelangen −10,2 procentpunt | 2 (0,5%) | 0 |
| Stembureau De Dorpskring 4153 AH | 401 | 1,5% | 400 | #29 · 1,5% | 0,0052% | Dorpsbelangen (52%) | Dorpsbelangen +23,8 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Het Stroomhuis 4182 CA | 400 | 1,5% | 400 | #30 · 1,5% | 0,0052% | SGP (44%) | SGP +29,3 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau De Ontmoeting 4191 AD | 351 | 1,3% | 351 | #31 · 1,3% | 0,0046% | Dorpsbelangen (27%) | Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe −3,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau De Dorpskamer 4157 GN | 332 | 1,3% | 328 | #32 · 1,3% | 0,0043% | Dorpsbelangen (31%) | Verenigd West Betuwe +4,6 procentpunt | 4 (1,2%) | 0 |
| Stembureau De Schakel 4151 EG | 325 | 1,2% | 325 | #33 · 1,2% | 0,0043% | Dorpsbelangen (23%) | GroenLinks-PvdA +5,2 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Ravestein 4191 TS | 319 | 1,2% | 317 | #34 · 1,2% | 0,0042% | Dorpsbelangen (28%) | GroenLinks-PvdA −5,1 procentpunt | 2 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Buurthuis "de Heerlijckheyt" 4155 BD | 203 | 0,8% | 202 | #35 · 0,8% | 0,0026% | Dorpsbelangen (31%) | D66 +6,1 procentpunt | 1 (0,5%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in West Betuwe dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van West Betuwe per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.