Stembureau Stembureau De Sleutel in West Betuwe (2022)
Postcode 4191 XT · Wijk Geldermalsen
Hier waren 552 kiezers toegelaten (2,2% van alle toegelaten kiezers in West Betuwe) en zijn 551 geldige stemmen uitgebracht. Dorpsbelangen West Betuwe werd hier de grootste met 24,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Dorpsbelangen West Betuwe | 133 | 24,1% | 28,9% | −4,8 pp | 1,9% |
| SGP | 98 | 17,8% | 13,6% | +4,2 pp | 2,9% |
| Verenigd West Betuwe | 91 | 16,5% | 6,5% | +10,1 pp | 5,7% |
| VVD | 47 | 8,5% | 7,5% | +1,0 pp | 2,5% |
| Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe | 41 | 7,4% | 10,8% | −3,4 pp | 1,5% |
| D66 | 41 | 7,4% | 6,8% | +0,6 pp | 2,4% |
| GROENLINKS | 36 | 6,5% | 7,9% | −1,3 pp | 1,9% |
| PvdA | 30 | 5,4% | 4,1% | +1,4 pp | 3,0% |
| CDA West Betuwe | 20 | 3,6% | 6,2% | −2,5 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 14 | 2,5% | 7,7% | −5,2 pp | 0,7% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel West Betuwe, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Lourens van Bruchem (SGP) · 67 stemmen · 12,2% van alle stemmen hier
- Rutger van Stappershoef (Dorpsbelangen West Betuwe) · 43 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Floor Verstegen (VVD) · 26 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Gijsbert van de Water (Verenigd West Betuwe) · 26 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Arie Nout (Dorpsbelangen West Betuwe) · 25 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Petra van Kuilenburg (Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe) · 25 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Bert van Erkom - Mos (Verenigd West Betuwe) · 22 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Andrea Zweghuis-Zierleyn (GROENLINKS) · 21 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Annet IJff (PvdA) · 20 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Rita Boer Rookhuiszen - de Joode (D66) · 19 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Hettie Markenhof - de Jong (Dorpsbelangen West Betuwe) · 15 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Marinus van Mourik (SGP) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Ton Miltenburg (CDA West Betuwe) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Svenja Gerritsen - van Breukelen (Dorpsbelangen West Betuwe) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Mark de Deugd (Dorpsbelangen West Betuwe) · 7 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Verenigd West Betuwe haalde hier +10,1 pp meer dan gemiddeld in West Betuwe.
- Qua gewicht is dit het 19e van de 44 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in West Betuwe en 0,0080% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 45 stemmen in West Betuwe komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 479 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 73 |
| Toegelaten kiezers | 552 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 552 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,18% van de stembiljetten, tegen 0,27% in West Betuwe en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in West Betuwe
- Stembureau MFC Huis op Hemert 574 stemmen · Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe 22%
- Stembureau Hervormd Centrum Maranatha 542 stemmen · Dorpsbelangen West Betuwe 21%
- Stembureau Dorpshuis Toevershof 611 stemmen · Dorpsbelangen West Betuwe 31%
- Stembureau Gemeentehuis maandag 14-3 534 stemmen · Dorpsbelangen West Betuwe 22%
- Stembureau De Dorpskring 611 stemmen · Dorpsbelangen West Betuwe 60%
- Stembureau De Randhorst 511 stemmen · Dorpsbelangen West Betuwe 24%
Alle stembureaus in West Betuwe
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.