Stembureau De Morgenster in West Betuwe (2023)
Hier zijn 935 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 31,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 293 | 31,3% | 28,4% | +3,0 pp | 3,0% |
| Nieuw Sociaal Contract | 117 | 12,5% | 11,2% | +1,3 pp | 3,0% |
| VVD | 115 | 12,3% | 16,5% | −4,2 pp | 2,0% |
| SGP | 110 | 11,8% | 9,3% | +2,5 pp | 3,4% |
| GroenLinks-PvdA | 104 | 11,1% | 9,6% | +1,6 pp | 3,2% |
| D66 | 39 | 4,2% | 4,3% | −0,1 pp | 2,7% |
| BBB | 29 | 3,1% | 6,4% | −3,3 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 26 | 2,8% | 2,6% | +0,2 pp | 2,9% |
| CDA | 20 | 2,1% | 3,5% | −1,4 pp | 1,7% |
| Forum voor Democratie | 18 | 1,9% | 1,7% | +0,2 pp | 3,0% |
| SP | 16 | 1,7% | 1,8% | −0,1 pp | 2,6% |
| DENK | 12 | 1,3% | 0,5% | +0,8 pp | 7,1% |
| Partij voor de Dieren | 11 | 1,2% | 1,4% | −0,2 pp | 2,4% |
| BVNL / Groep Van Haga | 8 | 0,9% | 0,6% | +0,3 pp | 4,1% |
| JA21 | 6 | 0,6% | 0,7% | −0,0 pp | 2,6% |
| 50PLUS | 4 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp | 3,0% |
| Volt | 4 | 0,4% | 0,9% | −0,5 pp | 1,3% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 3,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 7,1% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 7,7% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel West Betuwe, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −4,2 pp minder dan gemiddeld in West Betuwe.
- Qua gewicht is dit het 16e van de 35 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in West Betuwe en 0,0091% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 37 stemmen in West Betuwe komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in West Betuwe
- Dorpshuis Toevershof 952 stemmen · PVV 32%
- De Randhorst 927 stemmen · PVV 27%
- MFC Huis op Hemert 1.124 stemmen · PVV 29%
- Rode Kruis 927 stemmen · PVV 34%
- Dorpshuis Meteren 1.125 stemmen · PVV 34%
- De Sleutel 804 stemmen · PVV 38%
Alle stembureaus in West Betuwe
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.