Stembureau Cartesiusweg 11 in Utrecht

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 3534 BA · Wijk West

Hier waren 767 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 764 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 27,7% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 212 27,7% 26,3% +1,5 pp 0,5%
D66 121 15,8% 18,0% −2,1 pp 0,4%
BIJ1 60 7,9% 2,9% +5,0 pp 1,2%
Partij voor de Dieren 56 7,3% 5,0% +2,3 pp 0,6%
(20) 39 5,1% 1,4% +3,7 pp 1,6%
CDA 35 4,6% 5,9% −1,3 pp 0,3%
VVD 30 3,9% 10,7% −6,8 pp 0,2%
ChristenUnie 29 3,8% 2,6% +1,2 pp 0,6%
Volt 27 3,5% 3,6% −0,1 pp 0,4%
Student & Starter 26 3,4% 3,4% −0,0 pp 0,4%
EenUtrecht 25 3,3% 2,3% +0,9 pp 0,6%
Utrecht Solidair 21 2,7% 2,1% +0,7 pp 0,6%
SP 16 2,1% 1,6% +0,5 pp 0,6%
DENK 14 1,8% 4,6% −2,7 pp 0,2%
UtrechtNu! 14 1,8% 1,9% −0,0 pp 0,4%
Forum voor Democratie 12 1,6% 2,1% −0,5 pp 0,3%
JA21 11 1,4% 2,5% −1,0 pp 0,3%
Stadsbelang Utrecht 10 1,3% 2,1% −0,8 pp 0,3%
PVV 6 0,8% 1,2% −0,4 pp 0,3%
0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Linda Voortman (GroenLinks-PvdA) · 76 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
  2. Lisa Kuijs (D66) · 36 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  3. Melody Deldjou Fard (GroenLinks-PvdA) · 27 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  4. Bram Janmaat (D66) · 23 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  5. Hester Assen (GroenLinks-PvdA) · 22 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  6. Tess Meerding (VVD) · 21 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  7. Stevie Nolten (BIJ1) · 20 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  8. Venita Dada-Anthonij (D66) · 19 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  9. Bert van Steeg (CDA) · 18 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  10. Anne Sasbrink (Partij voor de Dieren) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  11. Mahaar Fattal (GroenLinks-PvdA) · 15 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  12. Pepijn Zwanenberg ( (20)) · 15 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Louise de Vries (Partij voor de Dieren) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Ilse Raaijmakers (GroenLinks-PvdA) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Gert Dijkstra (EenUtrecht) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −6,8 pp minder dan gemiddeld in Utrecht.
  • Qua gewicht is dit het 126e van de 207 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0100% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 233 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen709
Geldige volmachtbewijzen58
Toegelaten kiezers767
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)767
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,4%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,39% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Utrecht en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrecht

Alle stembureaus in Utrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.