Hoe stemde West in Utrecht?

Ook bekijken: 2022

Met stembureaus in onder meer: Halve Maan-Zuid, Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen en omgeving, Lombok-West, Oog in Al, Welgelegen, Den Hommel

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 19 stembureaus in West 15.638 geldige stemmen uitgebracht (8,8% van alle stemmen in Utrecht). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 32,2%. Vergeleken met heel Utrecht scoorden GroenLinks-PvdA (+6,0 pp) en D66 (+2,0 pp) hier hoger en VVD (−3,2 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 5.042 32,2% 26,3% +6,0 pp
D66 3.128 20,0% 18,0% +2,0 pp
VVD 1.177 7,5% 10,7% −3,2 pp
Partij voor de Dieren 834 5,3% 5,0% +0,3 pp
CDA 685 4,4% 5,9% −1,5 pp
Volt 676 4,3% 3,6% +0,7 pp
DENK 564 3,6% 4,6% −0,9 pp
Student & Starter 499 3,2% 3,4% −0,2 pp
BIJ1 462 3,0% 2,9% +0,1 pp
(20) 431 2,8% 1,4% +1,4 pp
ChristenUnie 360 2,3% 2,6% −0,3 pp
EenUtrecht 316 2,0% 2,3% −0,3 pp
Stadsbelang Utrecht 292 1,9% 2,1% −0,2 pp
JA21 245 1,6% 2,5% −0,9 pp
SP 234 1,5% 1,6% −0,1 pp
Utrecht Solidair 207 1,3% 2,1% −0,7 pp
Forum voor Democratie 205 1,3% 2,1% −0,8 pp
UtrechtNu! 193 1,2% 1,9% −0,6 pp
PVV 87 0,6% 1,2% −0,7 pp
1 0,0% 0,0% −0,0 pp
Blanco en ongeldig56Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in West

Andere wijken in Utrecht

  • Vleuten-De Meern 23.201 stemmen · VVD 25%
  • Noordoost 21.383 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
  • Binnenstad 21.382 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
  • Oost 20.364 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
  • Leidsche Rijn 18.436 stemmen · D66 20%
  • Noordwest 17.863 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
  • Zuidwest 14.631 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
  • Zuid 14.072 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
  • Overvecht 10.692 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Utrecht · Alle stembureaus