Uitslag per stembureau in Sluis (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Sluis 17 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Emmaus IJzendijke, leverde 11,2% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 31%.

Bekijk de uitslag per wijk in Sluis

Wat valt op

  • 2 van de 17 stembureaus (12%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,78% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Emmaus IJzendijke 1.162 11,1% 1.157 #1 · 11,2% 0,0171% CDA (20%) Politieke Vereniging Lijst Babijn −7,0 procentpunt 5 (0,4%) 0
Kerkcentrum Oostburg 1.092 10,5% 1.083 #2 · 10,5% 0,0160% CDA (19%) VVD −3,8 procentpunt 9 (0,8%) 0
Hooge Platen Breskens 1.016 9,7% 1.001 #3 · 9,7% 0,0148% Politieke Vereniging Lijst Babijn (27%) Politieke Vereniging Lijst Babijn +12,2 procentpunt 15 (1,5%) 0
Mfc De Keure Sluis 1.010 9,7% 1.000 #4 · 9,7% 0,0148% Nieuw Gemeentebelang (27%) Nieuw Gemeentebelang +13,0 procentpunt 9 (0,9%) −1
Mfc De Korre Breskens 990 9,5% 987 #5 · 9,5% 0,0146% Politieke Vereniging Lijst Babijn (28%) Politieke Vereniging Lijst Babijn +13,3 procentpunt 3 (0,3%) 0
Dorpshuis Aardenburg 962 9,2% 956 #6 · 9,2% 0,0142% Nieuw Gemeentebelang (21%) Nieuw Gemeentebelang +6,4 procentpunt 6 (0,6%) 0
Rode Kruisgebouw Oostburg 818 7,8% 815 #7 · 7,9% 0,0121% Politieke Vereniging Lijst Babijn (19%) VVD −4,6 procentpunt 3 (0,4%) 0
Protestantse Kerk Schoondijke 611 5,9% 608 #8 · 5,9% 0,0090% CDA (18%) VVD −6,4 procentpunt 3 (0,5%) 0
Mfc 't Torentje Groede 483 4,6% 478 #9 · 4,6% 0,0071% VVD (21%) CDA −10,5 procentpunt 5 (1,0%) 0
Dorpshuis Eede 392 3,8% 386 #10 · 3,7% 0,0057% CDA (49%) CDA +31,9 procentpunt 6 (1,5%) 0
Verenigingsgebouw Cadzand 379 3,6% 374 #11 · 3,6% 0,0055% VVD (23%) CDA −7,4 procentpunt 5 (1,3%) 0
Dorpshuis Hoofdplaat 356 3,4% 355 #12 · 3,4% 0,0053% VVD (33%) VVD +15,9 procentpunt 1 (0,3%) 0
Dorpshuis Waterlandkerkje 304 2,9% 305 #13 · 2,9% 0,0045% VVD (24%) Dorpsbelangen en Toerisme −8,2 procentpunt 0 (0,0%) +1
Multifunctioneel gebouw Zuidzande 283 2,7% 280 #14 · 2,7% 0,0041% VVD (21%) Dorpsbelangen en Toerisme −7,3 procentpunt 3 (1,1%) 0
Dorpshuis Nieuwvliet 234 2,2% 230 #15 · 2,2% 0,0034% VVD (34%) VVD +17,6 procentpunt 4 (1,7%) 0
Dorpshuis Sint Kruis 198 1,9% 196 #16 · 1,9% 0,0029% CDA (37%) CDA +19,7 procentpunt 2 (1,0%) 0
Dorpshuis Retranchement 149 1,4% 147 #17 · 1,4% 0,0022% VVD (33%) VVD +15,9 procentpunt 2 (1,3%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Sluis dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Sluis per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.