Stembureau Dorpshuis Hoofdplaat in Sluis (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 356 kiezers toegelaten (3,4% van alle toegelaten kiezers in Sluis) en zijn 355 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 32,7% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 116 32,7% 16,8% +15,9 pp 6,7%
Dorpsbelangen en Toerisme 72 20,3% 11,2% +9,1 pp 6,2%
CDA 40 11,3% 17,6% −6,3 pp 2,2%
Nieuw Gemeentebelang 32 9,0% 14,3% −5,3 pp 2,2%
Politieke Vereniging Lijst Babijn 27 7,6% 14,9% −7,3 pp 1,7%
GROENLINKS 22 6,2% 5,1% +1,1 pp 4,2%
PvdA 20 5,6% 9,4% −3,8 pp 2,1%
SP 18 5,1% 6,6% −1,5 pp 2,6%
D66 8 2,3% 4,1% −1,9 pp 1,9%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Sluis, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Philip Thomaes (VVD) · 108 stemmen · 30,4% van alle stemmen hier
  2. Linda Temmerman (Dorpsbelangen en Toerisme) · 46 stemmen · 13,0% van alle stemmen hier
  3. Peter Ploegaert (CDA) · 20 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  4. François Babijn (Politieke Vereniging Lijst Babijn) · 16 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  5. Chris van de Vijver-Claerhoudt (Nieuw Gemeentebelang) · 15 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  6. Arnold Scheppers (Dorpsbelangen en Toerisme) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  7. Rudy Eversdijk (SP) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  8. Jack Puyenbroek (GROENLINKS) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  9. Marianne Poissonnier-Dekker (Nieuw Gemeentebelang) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  10. Jack Werkman (VVD) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  11. Lucien van den Broecke (Politieke Vereniging Lijst Babijn) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  12. Annie Gerarts (SP) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Kevin de Nooijer (Dorpsbelangen en Toerisme) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Peter Quataert (PvdA) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Karen Klein Hesseling (GROENLINKS) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +15,9 pp meer dan gemiddeld in Sluis.
  • Qua gewicht is dit het 12e van de 17 stembureaus: 3,4% van alle geldige stemmen in Sluis en 0,0053% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 29 stemmen in Sluis komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen319
Geldige volmachtbewijzen37
Toegelaten kiezers356
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)356
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,28% van de stembiljetten, tegen 0,78% in Sluis en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Sluis

Alle stembureaus in Sluis

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.