Hoe stemde Zuid in Schiedam in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Sandersbuurt, Noletbuurt

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Zuid 3.109 geldige stemmen uitgebracht (8,2% van alle stemmen in Schiedam). PVV werd hier de grootste met 42,3%. Vergeleken met heel Schiedam scoorden PVV (+13,8 pp) en SP (+0,5 pp) hier hoger en DENK (−4,6 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 1.314 42,3% 28,4% +13,8 pp
GroenLinks-PvdA 354 11,4% 15,2% −3,8 pp
Nieuw Sociaal Contract 291 9,4% 10,0% −0,7 pp
VVD 257 8,3% 12,6% −4,3 pp
DENK 166 5,3% 10,0% −4,6 pp
D66 138 4,4% 5,0% −0,6 pp
SP 121 3,9% 3,4% +0,5 pp
Forum voor Democratie 113 3,6% 2,9% +0,8 pp
BBB 71 2,3% 1,9% +0,3 pp
Partij voor de Dieren 70 2,3% 2,4% −0,1 pp
CDA 54 1,7% 2,2% −0,5 pp
Volt 38 1,2% 1,5% −0,3 pp
ChristenUnie 25 0,8% 1,0% −0,2 pp
50PLUS 20 0,6% 0,6% +0,1 pp
JA21 16 0,5% 0,7% −0,2 pp
BVNL / Groep Van Haga 12 0,4% 0,4% +0,0 pp
BIJ1 12 0,4% 0,7% −0,3 pp
Samen voor Nederland 10 0,3% 0,1% +0,2 pp
SGP 9 0,3% 0,4% −0,2 pp
Splinter 9 0,3% 0,2% +0,1 pp
Piratenpartij - De Groenen 3 0,1% 0,1% −0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
LP 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
PartijvdSport 1 0,0% 0,1% −0,0 pp

Stembureaus in Zuid

Andere wijken in Schiedam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Schiedam · Alle stembureaus