Hoe stemde Kethel in Schiedam in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Zwaluwbuurt, Kethel-dorp, Harga
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Kethel 3.259 geldige stemmen uitgebracht (8,6% van alle stemmen in Schiedam). PVV werd hier de grootste met 24,7%. Vergeleken met heel Schiedam scoorden VVD (+7,3 pp) en D66 (+0,9 pp) hier hoger en PVV (−3,7 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 806 | 24,7% | 28,4% | −3,7 pp |
| VVD | 649 | 19,9% | 12,6% | +7,3 pp |
| GroenLinks-PvdA | 457 | 14,0% | 15,2% | −1,1 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 356 | 10,9% | 10,0% | +0,9 pp |
| DENK | 222 | 6,8% | 10,0% | −3,2 pp |
| D66 | 192 | 5,9% | 5,0% | +0,9 pp |
| CDA | 122 | 3,7% | 2,2% | +1,5 pp |
| Forum voor Democratie | 80 | 2,5% | 2,9% | −0,4 pp |
| SP | 70 | 2,1% | 3,4% | −1,2 pp |
| BBB | 63 | 1,9% | 1,9% | −0,0 pp |
| Volt | 50 | 1,5% | 1,5% | +0,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 46 | 1,4% | 2,4% | −1,0 pp |
| ChristenUnie | 40 | 1,2% | 1,0% | +0,2 pp |
| JA21 | 33 | 1,0% | 0,7% | +0,3 pp |
| SGP | 21 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 19 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp |
| 50PLUS | 14 | 0,4% | 0,6% | −0,1 pp |
| Splinter | 6 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 5 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 5 | 0,2% | 0,7% | −0,6 pp |
| PartijvdSport | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Kethel
- Stembureau Openbare basisschool Het Windas Zwaluwbuurt · 3121 XP · 1.360 stemmen · PVV 24%
- Stembureau Dorpskerk Kethel, Terpzicht Kethel-dorp · 3121 KG · 1.018 stemmen · PVV 25%
- Stembureau HC Schiedam Harga · 3118 JD · 881 stemmen · PVV 25%
Andere wijken in Schiedam
- Oost 5.976 stemmen · PVV 24%
- West 5.644 stemmen · PVV 25%
- Nieuwland 5.164 stemmen · DENK 30%
- Woudhoek 4.335 stemmen · PVV 36%
- Groenoord 4.089 stemmen · PVV 34%
- Spaland en Sveaparken 3.912 stemmen · PVV 34%
- Zuid 3.109 stemmen · PVV 42%
- Centrum 1.303 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Polderbuitengebied 916 stemmen · PVV 28%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.