Hoe stemde Spaland en Sveaparken in Schiedam in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Sveaholm

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Spaland en Sveaparken 3.912 geldige stemmen uitgebracht (10,4% van alle stemmen in Schiedam). PVV werd hier de grootste met 33,7%. Vergeleken met heel Schiedam scoorden VVD (+7,9 pp) en PVV (+5,2 pp) hier hoger en DENK (−6,4 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 1.317 33,7% 28,4% +5,2 pp
VVD 802 20,5% 12,6% +7,9 pp
GroenLinks-PvdA 438 11,2% 15,2% −4,0 pp
Nieuw Sociaal Contract 432 11,0% 10,0% +1,0 pp
D66 202 5,2% 5,0% +0,2 pp
DENK 140 3,6% 10,0% −6,4 pp
SP 105 2,7% 3,4% −0,7 pp
Forum voor Democratie 104 2,7% 2,9% −0,2 pp
BBB 75 1,9% 1,9% −0,0 pp
CDA 64 1,6% 2,2% −0,6 pp
Partij voor de Dieren 64 1,6% 2,4% −0,7 pp
Volt 37 0,9% 1,5% −0,6 pp
JA21 34 0,9% 0,7% +0,2 pp
50PLUS 29 0,7% 0,6% +0,2 pp
ChristenUnie 26 0,7% 1,0% −0,3 pp
SGP 9 0,2% 0,4% −0,2 pp
BIJ1 9 0,2% 0,7% −0,5 pp
BVNL / Groep Van Haga 7 0,2% 0,4% −0,2 pp
PartijvdSport 6 0,2% 0,1% +0,1 pp
Splinter 4 0,1% 0,2% −0,1 pp
Nederland met een PLAN 3 0,1% 0,1% −0,0 pp
Samen voor Nederland 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
LP 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 1 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Spaland en Sveaparken

Andere wijken in Schiedam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Schiedam · Alle stembureaus