Hoe stemde Weidevenne in Purmerend in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Azië, Afrika, Amerika, Europa

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 8 stembureaus in Weidevenne 10.840 geldige stemmen uitgebracht (19,8% van alle stemmen in Purmerend). PVV werd hier de grootste met 32,5%. Vergeleken met heel Purmerend scoorden VVD (+2,9 pp) en D66 (+0,5 pp) hier hoger en BBB (−1,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 3.527 32,5% 32,5% +0,1 pp
VVD 2.159 19,9% 17,0% +2,9 pp
GroenLinks-PvdA 1.269 11,7% 13,2% −1,5 pp
Nieuw Sociaal Contract 1.142 10,5% 10,8% −0,3 pp
D66 602 5,6% 5,0% +0,5 pp
DENK 360 3,3% 2,0% +1,4 pp
Forum voor Democratie 296 2,7% 2,8% −0,1 pp
BBB 292 2,7% 4,2% −1,5 pp
SP 256 2,4% 3,3% −0,9 pp
Partij voor de Dieren 178 1,6% 2,1% −0,5 pp
CDA 173 1,6% 1,7% −0,1 pp
Volt 113 1,0% 1,1% −0,1 pp
BIJ1 89 0,8% 0,6% +0,2 pp
JA21 84 0,8% 0,8% +0,0 pp
50PLUS 82 0,8% 0,7% +0,0 pp
BVNL / Groep Van Haga 74 0,7% 0,6% +0,1 pp
ChristenUnie 51 0,5% 0,6% −0,2 pp
Splinter 27 0,2% 0,2% +0,1 pp
Nederland met een PLAN 19 0,2% 0,1% +0,0 pp
SGP 13 0,1% 0,2% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 10 0,1% 0,1% −0,0 pp
PartijvdSport 9 0,1% 0,1% +0,0 pp
Samen voor Nederland 7 0,1% 0,1% +0,0 pp
LP 4 0,0% 0,0% −0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 4 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Weidevenne

Andere wijken in Purmerend

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Purmerend · Alle stembureaus