Stembureau Waterlandschool in Purmerend (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023

Postcode 1441 SZ · Wijk Gors

Hier waren 936 kiezers toegelaten (3,0% van alle toegelaten kiezers in Purmerend) en zijn 925 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 16,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 148 16,0% 9,8% +6,2 pp 4,8%
D66 120 13,0% 10,3% +2,6 pp 3,7%
STADSPARTIJ 113 12,2% 15,9% −3,7 pp 2,3%
VVD 87 9,4% 9,6% −0,2 pp 2,9%
PvdA 84 9,1% 8,4% +0,7 pp 3,2%
Ouderenpartij AOV Purmerend 80 8,6% 8,5% +0,1 pp 3,0%
CDA 76 8,2% 10,3% −2,0 pp 2,4%
Leefbaar Purmerend 2001 70 7,6% 8,6% −1,0 pp 2,6%
SP 70 7,6% 7,1% +0,4 pp 3,1%
PVV 55 5,9% 7,1% −1,2 pp 2,5%
TOP 12 1,3% 2,2% −0,9 pp 1,7%
LVD 10 1,1% 1,8% −0,7 pp 1,8%
Groep HOP 0 0,0% 0,4% −0,4 pp 0,0%
Blanco9Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Purmerend, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Eveline Tijmstra (CDA) · 58 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
  2. Thijs Kroese (PvdA) · 57 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
  3. René Verhoogt (GROENLINKS) · 56 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  4. Joke Florax (GROENLINKS) · 55 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  5. Mario Hegger (STADSPARTIJ) · 53 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  6. Harry Rotgans (Ouderenpartij AOV Purmerend) · 52 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  7. Bram Buskoop (SP) · 44 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  8. Paul van Meekeren (D66) · 41 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  9. Jan Peter Dompeling (VVD) · 40 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  10. Arie-Wim Boer (Leefbaar Purmerend 2001) · 35 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  11. Shirley Soenjoto (PVV) · 33 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  12. Manja van der Weit (VVD) · 25 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  13. Astrud Wildschut (D66) · 23 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  14. Kathleen Visser (Leefbaar Purmerend 2001) · 22 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  15. Mark Intres (D66) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +6,2 pp meer dan gemiddeld in Purmerend.
  • Qua gewicht is dit het 11e van de 39 stembureaus: 3,0% van alle geldige stemmen in Purmerend en 0,0137% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 34 stemmen in Purmerend komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen840
Geldige volmachtbewijzen96
Toegelaten kiezers936
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)936
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig11 (1,2%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,18% van de stembiljetten, tegen 0,88% in Purmerend en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Purmerend

Alle stembureaus in Purmerend

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.