Stembureau Brede School De Weide in Purmerend (2018)
Postcode 1448 JJ · Wijk Weidevenne
Hier waren 1.013 kiezers toegelaten (3,2% van alle toegelaten kiezers in Purmerend) en zijn 1.009 geldige stemmen uitgebracht. STADSPARTIJ werd hier de grootste met 16,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| STADSPARTIJ | 161 | 16,0% | 15,9% | +0,0 pp | 3,3% |
| VVD | 160 | 15,9% | 9,6% | +6,3 pp | 5,4% |
| D66 | 123 | 12,2% | 10,3% | +1,9 pp | 3,8% |
| GROENLINKS | 106 | 10,5% | 9,8% | +0,7 pp | 3,5% |
| CDA | 87 | 8,6% | 10,3% | −1,6 pp | 2,7% |
| Leefbaar Purmerend 2001 | 87 | 8,6% | 8,6% | +0,0 pp | 3,3% |
| Ouderenpartij AOV Purmerend | 72 | 7,1% | 8,5% | −1,4 pp | 2,7% |
| PVV | 69 | 6,8% | 7,1% | −0,3 pp | 3,1% |
| PvdA | 61 | 6,0% | 8,4% | −2,3 pp | 2,3% |
| SP | 50 | 5,0% | 7,1% | −2,2 pp | 2,2% |
| LVD | 15 | 1,5% | 1,8% | −0,3 pp | 2,7% |
| TOP | 14 | 1,4% | 2,2% | −0,8 pp | 2,0% |
| Groep HOP | 4 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp | 3,1% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Purmerend, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mario Hegger (STADSPARTIJ) · 87 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Jan Peter Dompeling (VVD) · 66 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Eveline Tijmstra (CDA) · 58 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Paul van Meekeren (D66) · 52 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Harry Rotgans (Ouderenpartij AOV Purmerend) · 46 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Arie-Wim Boer (Leefbaar Purmerend 2001) · 42 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Shirley Soenjoto (PVV) · 42 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- René Verhoogt (GROENLINKS) · 41 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Thijs Kroese (PvdA) · 40 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Bram Buskoop (SP) · 38 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Manja van der Weit (VVD) · 32 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Joke Florax (GROENLINKS) · 28 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Astrud Wildschut (D66) · 26 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Kathleen Visser (Leefbaar Purmerend 2001) · 26 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Metehan Hasirci (STADSPARTIJ) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +6,3 pp meer dan gemiddeld in Purmerend.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 39 stembureaus: 3,2% van alle geldige stemmen in Purmerend en 0,0149% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 31 stemmen in Purmerend komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 903 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 110 |
| Toegelaten kiezers | 1.013 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.018 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +5 |
| Blanco en ongeldig | 9 (0,9%) |
Er zijn 5 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,88% van de stembiljetten, tegen 0,88% in Purmerend en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Purmerend
- Obs De Koempoelan 1.060 stemmen · STADSPARTIJ 15%
- Gebouw De Nijl 1.004 stemmen · STADSPARTIJ 18%
- Bibliotheek Purmerend 1.068 stemmen · STADSPARTIJ 13%
- Waterlandschool 925 stemmen · GROENLINKS 16%
- Buurtcentrum Gildeplein 1.072 stemmen · STADSPARTIJ 22%
- Obs De Nieuwe Wereld 924 stemmen · VVD 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.