Hoe stemde Buitenwijk West in Maastricht in 2022?
Met stembureaus in onder meer: Daalhof, Brusselsepoort, Caberg, Oud-Caberg, Dousberg-Hazendans
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 24 stembureaus in Buitenwijk West 12.022 geldige stemmen uitgebracht (26,6% van alle stemmen in Maastricht). SPM werd hier de grootste met 13,3%. Vergeleken met heel Maastricht scoorden Partij Veilig Maastricht (+4,0 pp) en SPM (+2,5 pp) hier hoger en GROENLINKS (−3,7 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| SPM | 1.596 | 13,3% | 10,8% | +2,5 pp |
| Partij Veilig Maastricht | 1.390 | 11,6% | 7,6% | +4,0 pp |
| PvdA | 1.173 | 9,8% | 9,1% | +0,7 pp |
| CDA | 1.141 | 9,5% | 10,1% | −0,6 pp |
| D66 | 833 | 6,9% | 10,2% | −3,3 pp |
| GROENLINKS | 780 | 6,5% | 10,2% | −3,7 pp |
| SP | 715 | 5,9% | 4,7% | +1,2 pp |
| VVD | 648 | 5,4% | 7,0% | −1,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 544 | 4,5% | 5,6% | −1,1 pp |
| PVV | 507 | 4,2% | 2,7% | +1,5 pp |
| 50PLUS | 388 | 3,2% | 2,4% | +0,9 pp |
| Liberale Partij Maastricht | 377 | 3,1% | 2,2% | +0,9 pp |
| SAB Sociaal Actieve Burgerpartij | 357 | 3,0% | 2,3% | +0,6 pp |
| Forum voor Democratie | 338 | 2,8% | 2,1% | +0,7 pp |
| Volt | 289 | 2,4% | 4,9% | −2,5 pp |
| Maastricht Vooruit | 286 | 2,4% | 1,3% | +1,1 pp |
| Maastrichtse Ondernemers Partij | 183 | 1,5% | 2,1% | −0,5 pp |
| M:OED | 172 | 1,4% | 2,2% | −0,8 pp |
| ChristenUnie | 81 | 0,7% | 0,9% | −0,2 pp |
| BVNL | 75 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp |
| Groep Gunther Maastricht | 64 | 0,5% | 0,5% | +0,1 pp |
| RE:SET | 49 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| 36 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | |
| Blanco en ongeldig | 69 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Buitenwijk West
- Stembureau Buurtcentrum Atrium Daalhof · 6215 SW · 1.141 stemmen · Partij Veilig Maastricht 16%
- Stembureau St. Annakerk Brusselsepoort · 6217 JW · 746 stemmen · GROENLINKS 14%
- Stembureau Winkelcentrum Brusselse Poort Brusselsepoort · 6216 CG · 627 stemmen · SPM 11%
- Stembureau Flat Elisabeth Gruytersstraat Brusselsepoort · 6216 EN · 602 stemmen · SPM 20%
- Stembureau De Wiemerink Caberg · 6217 XL · 599 stemmen · CDA 12%
- Stembureau Wijkcentrum De Luibe Oud-Caberg · 6218 HK · 563 stemmen · CDA 12%
- Stembureau Sporthal Daalhof Dousberg-Hazendans · 6215 JC · 554 stemmen · SPM 19%
- Stembureau Bejaardensociëteit Belfort Belfort · 6216 PS · 528 stemmen · SPM 25%
- Stembureau Buurtcentrum Mariaberg Mariaberg · 6214 SW · 528 stemmen · Partij Veilig Maastricht 9%
- Stembureau Sporthal Daalhof 1 Dousberg-Hazendans · 6215 JC · 517 stemmen · Partij Veilig Maastricht 14%
- Stembureau Centre Manjefiek Malberg 2 Malberg · 6218 AV · 509 stemmen · Partij Veilig Maastricht 21%
- Stembureau Bibliotheeksteunpunt Malpertuis Malpertuis · 6217 CG · 489 stemmen · SPM 17%
- Stembureau Gebouw LEF-team Mariaberg · 6214 AX · 475 stemmen · PvdA 10%
- Stembureau Harmoniezaal 'De Greune' Daalhof · 6215 AC · 470 stemmen · SPM 13%
- Stembureau Maastrichtse Verkennersband Malberg · 6218 AV · 458 stemmen · SPM 18%
- Stembureau Buurtcentrum De Romein Pottenberg · 6216 VG · 456 stemmen · PvdA 17%
- Stembureau Centre Manjefiek Malberg 1 Malberg · 6218 AV · 435 stemmen · Partij Veilig Maastricht 16%
- Stembureau Maastrichtse Verkennersband Malberg · 6218 AV · 435 stemmen · Partij Veilig Maastricht 15%
- Stembureau Sporthal Daalhof 2 Dousberg-Hazendans · 6215 JC · 414 stemmen · Partij Veilig Maastricht 18%
- Stembureau Harmoniezaal 'De Greune' Daalhof · 6215 AC · 386 stemmen · SPM 13%
- Stembureau Sporthal Daalhof Dousberg-Hazendans · 6215 JC · 385 stemmen · SPM 15%
- Stembureau Maastrichtse Verkennersband Malberg · 6218 AV · 347 stemmen · SPM 20%
- Stembureau Harmoniezaal 'De Greune' Daalhof · 6215 AC · 275 stemmen · SPM 17%
- Stembureau Basisschool El Habib Pottenberg · 6216 XB · 83 stemmen · SPM 59%
Andere wijken in Maastricht
- Centrum 10.801 stemmen · GROENLINKS 14%
- Buitenwijk Oost 9.206 stemmen · CDA 12%
- Buitenwijk Zuidoost 7.834 stemmen · SPM 13%
- Buitenwijk Zuidwest 3.572 stemmen · D66 18%
- Buitenwijk Noordoost 1.045 stemmen · GROENLINKS 18%
- Buitenwijk Noordwest 645 stemmen · SAB Sociaal Actieve Burgerpartij 24%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.