Hoe stemde Buitenwijk Noordwest in Maastricht in 2022?
Met stembureaus in onder meer: Boschpoort
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 1 stembureaus in Buitenwijk Noordwest 645 geldige stemmen uitgebracht (1,4% van alle stemmen in Maastricht). SAB Sociaal Actieve Burgerpartij werd hier de grootste met 24,2%. Vergeleken met heel Maastricht scoorden SP (+5,1 pp) en Partij voor de Dieren (+1,2 pp) hier hoger en SPM (−6,3 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| SAB Sociaal Actieve Burgerpartij | 156 | 24,2% | 2,3% | +21,8 pp |
| SP | 63 | 9,8% | 4,7% | +5,1 pp |
| PvdA | 55 | 8,5% | 9,1% | −0,5 pp |
| D66 | 48 | 7,4% | 10,2% | −2,7 pp |
| Partij voor de Dieren | 44 | 6,8% | 5,6% | +1,2 pp |
| GROENLINKS | 43 | 6,7% | 10,2% | −3,5 pp |
| CDA | 36 | 5,6% | 10,1% | −4,5 pp |
| Partij Veilig Maastricht | 33 | 5,1% | 7,6% | −2,4 pp |
| VVD | 32 | 5,0% | 7,0% | −2,0 pp |
| SPM | 29 | 4,5% | 10,8% | −6,3 pp |
| PVV | 26 | 4,0% | 2,7% | +1,3 pp |
| Volt | 15 | 2,3% | 4,9% | −2,6 pp |
| Forum voor Democratie | 13 | 2,0% | 2,1% | −0,1 pp |
| Liberale Partij Maastricht | 12 | 1,9% | 2,2% | −0,3 pp |
| 50PLUS | 10 | 1,6% | 2,4% | −0,8 pp |
| M:OED | 7 | 1,1% | 2,2% | −1,1 pp |
| Maastricht Vooruit | 6 | 0,9% | 1,3% | −0,4 pp |
| Maastrichtse Ondernemers Partij | 6 | 0,9% | 2,1% | −1,1 pp |
| 4 | 0,6% | 0,2% | +0,4 pp | |
| Groep Gunther Maastricht | 3 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp |
| RE:SET | 2 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp |
| BVNL | 1 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp |
| ChristenUnie | 1 | 0,2% | 0,9% | −0,7 pp |
| Blanco en ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Buitenwijk Noordwest
- Stembureau Buurtcentrum Boschpoort Boschpoort · 6219 AX · 645 stemmen · SAB Sociaal Actieve Burgerpartij 24%
Andere wijken in Maastricht
- Buitenwijk West 12.022 stemmen · SPM 13%
- Centrum 10.801 stemmen · GROENLINKS 14%
- Buitenwijk Oost 9.206 stemmen · CDA 12%
- Buitenwijk Zuidoost 7.834 stemmen · SPM 13%
- Buitenwijk Zuidwest 3.572 stemmen · D66 18%
- Buitenwijk Noordoost 1.045 stemmen · GROENLINKS 18%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.