Stembureau Maris Stella in Maastricht (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 388 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 385 geldige stemmen uitgebracht. PVM werd hier de grootste met 19,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVM 74 19,2% 6,9% +12,3 pp 2,2%
PVV 51 13,2% 5,8% +7,4 pp 1,8%
SPM 36 9,4% 12,1% −2,8 pp 0,6%
SP 34 8,8% 7,6% +1,3 pp 0,9%
PvdA 34 8,8% 8,0% +0,9 pp 0,9%
CDA 33 8,6% 13,1% −4,5 pp 0,5%
GROENLINKS 29 7,5% 12,0% −4,5 pp 0,5%
D66 25 6,5% 10,9% −4,4 pp 0,5%
VVD 18 4,7% 7,8% −3,1 pp 0,5%
SAB 17 4,4% 3,1% +1,4 pp 1,1%
M:OED 10 2,6% 5,8% −3,2 pp 0,4%
Liberale Partij Maastricht 9 2,3% 2,6% −0,2 pp 0,7%
50PLUS 9 2,3% 2,9% −0,5 pp 0,6%
Maastrichtse Volkspartij 6 1,6% 1,4% +0,1 pp 0,9%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. René Betsch (PVV) · 39 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
  2. Tiny Meese-van der Venne (PVM) · 33 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
  3. Jack Gerats (SP) · 21 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  4. Theo Ramakers (PVM) · 21 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  5. Jim Janssen (SPM) · 17 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  6. Franca Eurlings-Tonnaer (D66) · 16 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  7. Manon Fokke (PvdA) · 16 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  8. Halil Mermi (SPM) · 15 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  9. Jo Smeets (PVM) · 11 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  10. Gert-Jan Krabbendam (GROENLINKS) · 10 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  11. John Aarts (VVD) · 10 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  12. Jos Gorren (SAB) · 10 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  13. Vivianne Heijnen (CDA) · 9 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  14. Hassan Es-Sadki (CDA) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Marlise Korsten (GROENLINKS) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVM haalde hier +12,3 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
  • Qua gewicht is dit het 61e van de 63 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0057% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 126 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen330
Geldige volmachtbewijzen58
Toegelaten kiezers388
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)388
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,8%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,77% van de stembiljetten, tegen 1,11% in Maastricht en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Maastricht

Alle stembureaus in Maastricht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.