Stembureau Maris Stella in Maastricht

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 6226 XZ · Wijk Buitenwijk Oost

Hier waren 330 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 326 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 13,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
CDA 45 13,8% 12,4% +1,4 pp 0,8%
MAASTRICHT van NU 43 13,2% 5,3% +7,9 pp 1,7%
D66 39 12,0% 14,0% −2,1 pp 0,6%
Partij Veilig Maastricht 29 8,9% 3,7% +5,2 pp 1,7%
PVV 25 7,7% 3,9% +3,8 pp 1,3%
Forum voor Democratie 25 7,7% 4,3% +3,4 pp 1,2%
PvdA 19 5,8% 6,9% −1,1 pp 0,6%
GroenLinks 15 4,6% 9,7% −5,1 pp 0,3%
Volt 15 4,6% 5,4% −0,8 pp 0,6%
SP 12 3,7% 4,3% −0,6 pp 0,6%
VVD 11 3,4% 6,9% −3,5 pp 0,3%
SPM 10 3,1% 7,7% −4,7 pp 0,3%
SAB 9 2,8% 2,3% +0,5 pp 0,8%
Partij voor de Dieren 8 2,5% 3,8% −1,4 pp 0,4%
50PLUS 8 2,5% 4,1% −1,6 pp 0,4%
M:OED 7 2,1% 3,2% −1,1 pp 0,5%
Liberale Partij Maastricht 6 1,8% 2,0% −0,2 pp 0,6%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig4Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Nicolle Abeling (PVV) · 22 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  2. Tiny Meese (Partij Veilig Maastricht) · 21 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
  3. Bram Nab (Forum voor Democratie) · 20 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  4. Jo Smeets (MAASTRICHT van NU) · 20 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  5. Kelly Essers (MAASTRICHT van NU) · 16 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  6. Marlou Jenneskens (D66) · 15 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  7. Gabriëlle Heine (CDA) · 11 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  8. Jan Janssen (CDA) · 9 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  9. Hubert Mackus (CDA) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  10. Willem Schneider (CDA) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  11. Manon Fokke (PvdA) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  12. Stephanie Blom (SP) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  13. Uğur Böce (PvdA) · 7 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Miriam El Fassih (D66) · 6 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Romy Frijters (Volt) · 6 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: MAASTRICHT van NU haalde hier +7,9 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
  • Qua gewicht is dit het 63e van de 64 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0043% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 147 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen289
Geldige volmachtbewijzen41
Toegelaten kiezers330
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)330
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig4 (1,2%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,21% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Maastricht en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Maastricht

Alle stembureaus in Maastricht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.