Stembureau De Barte in Heerenveen (2023)
Postcode 8456 HR · Wijk Hoornsterzwaag
Hier zijn 1.153 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 19,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 229 | 19,9% | 22,6% | −2,7 pp | 3,1% |
| GroenLinks-PvdA | 188 | 16,3% | 16,7% | −0,4 pp | 3,4% |
| Nieuw Sociaal Contract | 181 | 15,7% | 14,8% | +0,9 pp | 3,8% |
| VVD | 169 | 14,7% | 14,0% | +0,7 pp | 3,7% |
| BBB | 109 | 9,5% | 7,5% | +2,0 pp | 4,5% |
| D66 | 61 | 5,3% | 5,6% | −0,3 pp | 3,3% |
| CDA | 54 | 4,7% | 3,8% | +0,9 pp | 4,4% |
| SP | 53 | 4,6% | 3,6% | +1,0 pp | 4,5% |
| Partij voor de Dieren | 32 | 2,8% | 2,0% | +0,8 pp | 5,0% |
| ChristenUnie | 21 | 1,8% | 2,0% | −0,2 pp | 3,2% |
| Forum voor Democratie | 20 | 1,7% | 2,7% | −1,0 pp | 2,2% |
| Volt | 11 | 1,0% | 1,0% | −0,1 pp | 3,3% |
| 50PLUS | 6 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp | 4,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 5 | 0,4% | 0,8% | −0,3 pp | 2,0% |
| SGP | 5 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 3,1% |
| DENK | 3 | 0,3% | 0,9% | −0,7 pp | 1,0% |
| JA21 | 3 | 0,3% | 0,6% | −0,4 pp | 1,4% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 5,9% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 3,4% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 9,1% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerenveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −2,7 pp minder dan gemiddeld in Heerenveen.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 38 stembureaus: 3,5% van alle geldige stemmen in Heerenveen en 0,0112% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 28 stemmen in Heerenveen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Heerenveen
- Gemeentehuis 1.164 stemmen · PVV 26%
- MFA Aengwirden 1.144 stemmen · PVV 23%
- Gemeentehuis 1.175 stemmen · PVV 26%
- Hotel Heidehof 1.119 stemmen · VVD 31%
- Gymzaal MFC De Akkers 1.185 stemmen · PVV 23%
- De Rinkelbom 1.088 stemmen · PVV 21%
Alle stembureaus in Heerenveen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.