Stembureau De Barte in Heerenveen (2025)
Postcode 8456 HR · Wijk Hoornsterzwaag
Hier zijn 1.199 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 17,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 204 | 17,0% | 14,3% | +2,7 pp | 4,3% |
| D66 | 178 | 14,8% | 16,2% | −1,4 pp | 3,4% |
| CDA | 177 | 14,8% | 12,5% | +2,3 pp | 4,3% |
| PVV | 166 | 13,8% | 15,6% | −1,8 pp | 3,2% |
| GroenLinks-PvdA | 137 | 11,4% | 13,6% | −2,2 pp | 3,1% |
| Forum voor Democratie | 61 | 5,1% | 6,3% | −1,2 pp | 3,0% |
| JA21 | 61 | 5,1% | 5,5% | −0,4 pp | 3,4% |
| BBB | 60 | 5,0% | 4,3% | +0,7 pp | 4,3% |
| FNP | 30 | 2,5% | 1,6% | +0,9 pp | 5,8% |
| SP | 29 | 2,4% | 2,1% | +0,4 pp | 4,3% |
| ChristenUnie | 21 | 1,8% | 1,9% | −0,1 pp | 3,4% |
| Partij voor de Dieren | 21 | 1,8% | 1,6% | +0,1 pp | 4,0% |
| 50PLUS | 16 | 1,3% | 1,3% | +0,1 pp | 3,9% |
| Volt | 16 | 1,3% | 0,7% | +0,6 pp | 6,8% |
| NSC | 9 | 0,8% | 0,4% | +0,3 pp | 6,5% |
| SGP | 8 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 4,1% |
| BVNL | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 1,5% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 3,2% |
| DENK | 1 | 0,1% | 0,9% | −0,8 pp | 0,3% |
| Piratenpartij | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 5,0% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 1,8% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerenveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +2,7 pp meer dan gemiddeld in Heerenveen.
- Qua gewicht is dit het 6e van de 37 stembureaus: 3,7% van alle geldige stemmen in Heerenveen en 0,0115% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 27 stemmen in Heerenveen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Heerenveen
- De Rinkelbom 1.227 stemmen · D66 17%
- MFA Aengwirden 1.131 stemmen · PVV 18%
- Gymzaal MFC De Akkers 1.289 stemmen · D66 18%
- Hotel Heidehof 1.130 stemmen · VVD 25%
- Obs Akkrum 1.303 stemmen · VVD 20%
- OBS van Maasdijkschool 1.103 stemmen · D66 19%
Alle stembureaus in Heerenveen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.