Stembureau Gemeentehuis in Heerenveen (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 8441 ES · Wijk Heerenveen

Hier zijn 1.164 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 26,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 305 26,2% 22,6% +3,6 pp 4,1%
GroenLinks-PvdA 184 15,8% 16,7% −0,9 pp 3,4%
Nieuw Sociaal Contract 176 15,1% 14,8% +0,4 pp 3,7%
VVD 166 14,3% 14,0% +0,3 pp 3,6%
D66 58 5,0% 5,6% −0,6 pp 3,2%
CDA 51 4,4% 3,8% +0,6 pp 4,2%
BBB 48 4,1% 7,5% −3,4 pp 2,0%
SP 45 3,9% 3,6% +0,3 pp 3,8%
Forum voor Democratie 31 2,7% 2,7% −0,1 pp 3,5%
ChristenUnie 19 1,6% 2,0% −0,4 pp 2,9%
Partij voor de Dieren 19 1,6% 2,0% −0,3 pp 3,0%
DENK 13 1,1% 0,9% +0,2 pp 4,2%
Volt 13 1,1% 1,0% +0,1 pp 3,9%
JA21 9 0,8% 0,6% +0,1 pp 4,3%
BIJ1 8 0,7% 0,1% +0,5 pp 17,4%
BVNL / Groep Van Haga 7 0,6% 0,8% −0,1 pp 2,9%
SGP 5 0,4% 0,5% −0,1 pp 3,1%
50PLUS 3 0,3% 0,4% −0,2 pp 2,1%
Piratenpartij - De Groenen 2 0,2% 0,1% +0,1 pp 6,9%
Nederland met een PLAN 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 5,9%
Splinter 1 0,1% 0,1% −0,0 pp 2,9%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerenveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +3,6 pp meer dan gemiddeld in Heerenveen.
  • Qua gewicht is dit het 6e van de 38 stembureaus: 3,6% van alle geldige stemmen in Heerenveen en 0,0113% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 28 stemmen in Heerenveen komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Heerenveen

Alle stembureaus in Heerenveen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.