Stembureau De Rinkelbom in Heerenveen (2023)
Postcode 8446 KS · Wijk Heerenveen
Hier zijn 1.088 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 21,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 231 | 21,2% | 22,6% | −1,4 pp | 3,1% |
| GroenLinks-PvdA | 215 | 19,8% | 16,7% | +3,0 pp | 3,9% |
| Nieuw Sociaal Contract | 166 | 15,3% | 14,8% | +0,5 pp | 3,4% |
| VVD | 88 | 8,1% | 14,0% | −5,9 pp | 1,9% |
| CDA | 65 | 6,0% | 3,8% | +2,2 pp | 5,3% |
| BBB | 64 | 5,9% | 7,5% | −1,6 pp | 2,6% |
| D66 | 64 | 5,9% | 5,6% | +0,3 pp | 3,5% |
| SP | 48 | 4,4% | 3,6% | +0,8 pp | 4,1% |
| ChristenUnie | 44 | 4,0% | 2,0% | +2,1 pp | 6,8% |
| Forum voor Democratie | 27 | 2,5% | 2,7% | −0,2 pp | 3,0% |
| DENK | 20 | 1,8% | 0,9% | +0,9 pp | 6,5% |
| Partij voor de Dieren | 16 | 1,5% | 2,0% | −0,5 pp | 2,5% |
| Volt | 11 | 1,0% | 1,0% | −0,0 pp | 3,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 8 | 0,7% | 0,8% | −0,0 pp | 3,3% |
| SGP | 6 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 3,7% |
| 50PLUS | 5 | 0,5% | 0,4% | +0,0 pp | 3,5% |
| JA21 | 5 | 0,5% | 0,6% | −0,2 pp | 2,4% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 4,3% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 5,6% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 7,1% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 2,9% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerenveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −5,9 pp minder dan gemiddeld in Heerenveen.
- Qua gewicht is dit het 10e van de 38 stembureaus: 3,3% van alle geldige stemmen in Heerenveen en 0,0106% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 30 stemmen in Heerenveen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Heerenveen
- Hotel Heidehof 1.119 stemmen · VVD 31%
- Leppehiem Mienskipssintrum 1.002 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- MFA Aengwirden 1.144 stemmen · PVV 23%
- Dorpshuis de Kiekenhof 956 stemmen · PVV 23%
- De Barte 1.153 stemmen · PVV 20%
- It Andringahûs 939 stemmen · PVV 18%
Alle stembureaus in Heerenveen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.