Uitslag per stembureau in Harderwijk (2022)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Harderwijk 45 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Sociaal Centrum 'De Kiekmure', leverde 8,1% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 19%.
Bekijk de uitslag per wijk in Harderwijk
Wat valt op
- 4 van de 45 stembureaus (9%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,27% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Sociaal Centrum 'De Kiekmure' 8,1% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Mobiel Stembureau 0,3% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Mehmet Akif Moskee Harderwijk Anders +29,8 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Mehmet Akif Moskee 1,6% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sociaal Centrum 'De Kiekmure' 3842 GA | 1.704 | 8,1% | 1.699 | #1 · 8,1% | 0,0246% | Harderwijk Anders (35%) | Harderwijk Anders +4,9 procentpunt | 5 (0,3%) | 0 |
| Huis van de Stad 3841 AA | 1.310 | 6,2% | 1.307 | #2 · 6,2% | 0,0190% | Harderwijk Anders (30%) | ChristenUnie −5,9 procentpunt | 3 (0,2%) | 0 |
| Gebouw Stedelijke Harmonie 3842 GD | 1.047 | 5,0% | 1.043 | #3 · 5,0% | 0,0151% | Harderwijk Anders (31%) | VVD −3,7 procentpunt | 4 (0,4%) | 0 |
| Hervormde kerk 'Het Visnet' 3848 DE | 1.034 | 4,9% | 1.032 | #4 · 4,9% | 0,0150% | Harderwijk Anders (28%) | ChristenUnie +7,3 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Dorpskerk' Hierden 3849 AD | 852 | 4,0% | 850 | #5 · 4,0% | 0,0123% | ChristenUnie (18%) | Harderwijk Anders −13,0 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Sporthal Drielanden (2) 3845 GC | 812 | 3,8% | 810 | #6 · 3,8% | 0,0117% | Harderwijk Anders (33%) | Harderwijk Anders +2,9 procentpunt | 3 (0,4%) | +1 |
| Ontmoetingstuin 'De Rietmeen' 3844 HW | 808 | 3,8% | 808 | #7 · 3,8% | 0,0117% | Harderwijk Anders (30%) | CDA −3,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| CBS 'Willem-Alexander' 3843 BG | 770 | 3,6% | 766 | #8 · 3,6% | 0,0111% | Harderwijk Anders (32%) | ChristenUnie +3,2 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| Sporthal Drielanden (3) 3845 GC | 730 | 3,5% | 728 | #9 · 3,5% | 0,0106% | Harderwijk Anders (32%) | VVD +4,1 procentpunt | 1 (0,1%) | −1 |
| CBS 'Het Baken' 3844 NC | 729 | 3,5% | 722 | #10 · 3,4% | 0,0105% | Harderwijk Anders (26%) | ChristenUnie +5,8 procentpunt | 6 (0,8%) | −1 |
| Sporthal Drielanden (1) 3845 GC | 693 | 3,3% | 691 | #11 · 3,3% | 0,0100% | Harderwijk Anders (32%) | VVD +2,6 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Huis van de Stad 3841 AA | 679 | 3,2% | 679 | #12 · 3,2% | 0,0098% | Harderwijk Anders (32%) | D66 +4,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Kerkelijk Centrum 'De Regenboog' 3845 KA | 588 | 2,8% | 588 | #13 · 2,8% | 0,0085% | Harderwijk Anders (28%) | CDA +6,1 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Huis van de Stad 3841 AA | 540 | 2,6% | 538 | #14 · 2,6% | 0,0078% | Harderwijk Anders (28%) | ChristenUnie −3,7 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Centrum 'De Zin' 3841 DA | 529 | 2,5% | 529 | #15 · 2,5% | 0,0077% | Harderwijk Anders (26%) | ChristenUnie −4,3 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Unitas 3844 AC | 477 | 2,3% | 476 | #16 · 2,3% | 0,0069% | Harderwijk Anders (25%) | D66 +4,9 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Drive-In op parkeerplaats P2 | 463 | 2,2% | 463 | #17 · 2,2% | 0,0067% | Harderwijk Anders (33%) | VVD +8,9 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Ontmoetingstuin 'De Rietmeen' 3844 HW | 460 | 2,2% | 459 | #18 · 2,2% | 0,0067% | Harderwijk Anders (37%) | Harderwijk Anders +6,5 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Mehmet Akif Moskee 3842 GV | 415 | 2,0% | 411 | #19 · 2,0% | 0,0060% | Harderwijk Anders (55%) | Harderwijk Anders +25,2 procentpunt | 4 (1,0%) | 0 |
| Kerkelijk Centrum 'De Regenboog' (2) 3845 KA | 401 | 1,9% | 402 | #20 · 1,9% | 0,0058% | Harderwijk Anders (23%) | Harderwijk Anders −7,7 procentpunt | 0 (0,0%) | +1 |
| Hervormde kerk 'Het Visnet' 3848 DE | 399 | 1,9% | 399 | #21 · 1,9% | 0,0058% | Harderwijk Anders (27%) | ChristenUnie +8,7 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Kerkelijk Centrum 'De Regenboog' (1) 3845 KA | 397 | 1,9% | 396 | #22 · 1,9% | 0,0057% | Harderwijk Anders (22%) | Harderwijk Anders −8,4 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Kerkelijk Centrum 'De Regenboog' 3845 KA | 380 | 1,8% | 380 | #23 · 1,8% | 0,0055% | Harderwijk Anders (26%) | ChristenUnie +10,4 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Leonardo Harderwijk 3844 EL | 376 | 1,8% | 375 | #24 · 1,8% | 0,0054% | Harderwijk Anders (33%) | VVD −6,8 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Dorpshuis' Hierden 3849 BL | 362 | 1,7% | 361 | #25 · 1,7% | 0,0052% | GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN (19%) | Harderwijk Anders −12,9 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| CBS 'Dok 19' 3841 KK | 337 | 1,6% | 336 | #26 · 1,6% | 0,0049% | Harderwijk Anders (36%) | Harderwijk Anders +5,4 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Ontmoetingstuin 'De Rietmeen' 3844 HW | 335 | 1,6% | 335 | #27 · 1,6% | 0,0049% | Harderwijk Anders (32%) | PvdA +8,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Centrum 'De Zin' 3841 DA | 318 | 1,5% | 318 | #28 · 1,5% | 0,0046% | Harderwijk Anders (24%) | Harderwijk Anders −6,7 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Centrum 'De Zin' 3841 DA | 309 | 1,5% | 306 | #29 · 1,5% | 0,0044% | Harderwijk Anders (26%) | Harderwijk Anders −3,9 procentpunt | 3 (1,0%) | 0 |
| Hervormde kerk 'Het Visnet' 3848 DE | 282 | 1,3% | 282 | #30 · 1,3% | 0,0041% | Harderwijk Anders (23%) | CDA +7,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Mehmet Akif Moskee 3842 GV | 272 | 1,3% | 271 | #31 · 1,3% | 0,0039% | Harderwijk Anders (54%) | Harderwijk Anders +23,9 procentpunt | 1 (0,4%) | 0 |
| Drive-in Stadsbedrijf 3843 AK | 250 | 1,2% | 249 | #32 · 1,2% | 0,0036% | Harderwijk Anders (37%) | Harderwijk Anders +6,2 procentpunt | 1 (0,4%) | 0 |
| Unitas 3844 AC | 243 | 1,2% | 243 | #33 · 1,2% | 0,0035% | Harderwijk Anders (26%) | ChristenUnie +7,3 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Mehmet Akif Moskee 3842 GV | 245 | 1,2% | 241 | #34 · 1,1% | 0,0035% | Harderwijk Anders (60%) | Harderwijk Anders +29,8 procentpunt | 4 (1,6%) | 0 |
| Dorpshuis' Hierden 3849 BL | 200 | 0,9% | 200 | #35 · 0,9% | 0,0029% | GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN (27%) | GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN +17,3 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Drive-in Stadsbedrijf 3843 AK | 201 | 1,0% | 200 | #36 · 0,9% | 0,0029% | Harderwijk Anders (33%) | GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN +8,3 procentpunt | 1 (0,5%) | 0 |
| Drive-In op parkeerplaats P2 | 195 | 0,9% | 195 | #37 · 0,9% | 0,0028% | Harderwijk Anders (25%) | VVD +6,4 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Unitas 3844 AC | 183 | 0,9% | 182 | #38 · 0,9% | 0,0026% | Harderwijk Anders (29%) | D66 +5,6 procentpunt | 1 (0,5%) | 0 |
| Station Harderwijk 3844 KR | 165 | 0,8% | 165 | #39 · 0,8% | 0,0024% | Harderwijk Anders (22%) | GROENLINKS +13,9 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Dorpshuis' Hierden 3849 BL | 125 | 0,6% | 125 | #40 · 0,6% | 0,0018% | Harderwijk Anders (25%) | GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN +14,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Station Harderwijk 3844 KR | 126 | 0,6% | 124 | #41 · 0,6% | 0,0018% | Harderwijk Anders (29%) | GROENLINKS +10,6 procentpunt | 2 (1,6%) | 0 |
| Drive-In op parkeerplaats P2 | 120 | 0,6% | 120 | #42 · 0,6% | 0,0017% | Harderwijk Anders (34%) | GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN +7,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Drive-in Stadsbedrijf 3843 AK | 102 | 0,5% | 102 | #43 · 0,5% | 0,0015% | Harderwijk Anders (33%) | GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN +4,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Station Harderwijk 3844 KR | 97 | 0,5% | 97 | #44 · 0,5% | 0,0014% | Harderwijk Anders (37%) | Harderwijk Anders +6,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Mobiel Stembureau | 63 | 0,3% | 63 | #45 · 0,3% | 0,0009% | Harderwijk Anders (25%) | PvdA +7,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Harderwijk dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Harderwijk per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.