Stembureau Ontmoetingstuin 'De Rietmeen' in Harderwijk (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 3844 HW · Wijk Stadsweiden

Hier waren 335 kiezers toegelaten (1,6% van alle toegelaten kiezers in Harderwijk) en zijn 335 geldige stemmen uitgebracht. Harderwijk Anders werd hier de grootste met 31,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Harderwijk Anders 107 31,9% 30,3% +1,6 pp 1,7%
PvdA 50 14,9% 6,5% +8,5 pp 3,7%
ChristenUnie 44 13,1% 14,1% −1,0 pp 1,5%
VVD 33 9,9% 11,6% −1,7 pp 1,4%
D66 25 7,5% 7,1% +0,4 pp 1,7%
GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN 24 7,2% 9,2% −2,0 pp 1,2%
GROENLINKS 22 6,6% 5,5% +1,1 pp 1,9%
CDA 15 4,5% 9,9% −5,4 pp 0,7%
SGP 11 3,3% 4,1% −0,8 pp 1,3%
4 1,2% 1,8% −0,6 pp 1,1%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Harderwijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Henk Vermeer (Harderwijk Anders) · 44 stemmen · 13,1% van alle stemmen hier
  2. Mirjam Driest-Wijnholds (ChristenUnie) · 25 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
  3. Sandra Timmer (Harderwijk Anders) · 22 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  4. Menno Doppenberg (VVD) · 21 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
  5. Wilco Bos (PvdA) · 17 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  6. Wietske Hollanders (GROENLINKS) · 16 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  7. Bert Holleman (GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN) · 13 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  8. Martijn Pijnenburg (D66) · 11 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  9. Jitske van Noordennen (PvdA) · 9 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  10. Edwin Enklaar (Harderwijk Anders) · 8 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  11. Wilco Mazier (CDA) · 8 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  12. Nesrin Varna (PvdA) · 8 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  13. Maarten Reckman (Harderwijk Anders) · 7 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Jan van Panhuis (SGP) · 7 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Marcel Companjen (ChristenUnie) · 6 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier +8,5 pp meer dan gemiddeld in Harderwijk.
  • Qua gewicht is dit het 27e van de 45 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Harderwijk en 0,0049% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 63 stemmen in Harderwijk komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen305
Geldige volmachtbewijzen30
Toegelaten kiezers335
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)335
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,27% in Harderwijk en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Harderwijk

Alle stembureaus in Harderwijk

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.