Stembureau Ontmoetingstuin 'De Rietmeen' in Harderwijk (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 3844 HW · Wijk Stadsweiden

Hier waren 808 kiezers toegelaten (3,8% van alle toegelaten kiezers in Harderwijk) en zijn 808 geldige stemmen uitgebracht. Harderwijk Anders werd hier de grootste met 30,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Harderwijk Anders 246 30,4% 30,3% +0,1 pp 3,9%
ChristenUnie 138 17,1% 14,1% +3,0 pp 4,6%
PvdA 82 10,1% 6,5% +3,7 pp 6,0%
GROENLINKS 72 8,9% 5,5% +3,4 pp 6,2%
VVD 69 8,5% 11,6% −3,0 pp 2,8%
GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN 61 7,5% 9,2% −1,7 pp 3,1%
D66 54 6,7% 7,1% −0,4 pp 3,6%
CDA 49 6,1% 9,9% −3,8 pp 2,4%
19 2,4% 1,8% +0,6 pp 5,1%
SGP 18 2,2% 4,1% −1,9 pp 2,1%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Harderwijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Henk Vermeer (Harderwijk Anders) · 123 stemmen · 15,2% van alle stemmen hier
  2. Mirjam Driest-Wijnholds (ChristenUnie) · 66 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  3. Sandra Timmer (Harderwijk Anders) · 52 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
  4. Wietske Hollanders (GROENLINKS) · 41 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  5. Menno Doppenberg (VVD) · 39 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  6. Wilco Bos (PvdA) · 39 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  7. Bert Holleman (GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN) · 34 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  8. Marcel Companjen (ChristenUnie) · 22 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  9. Anke Buurman-Kuiper (D66) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  10. Wilco Mazier (CDA) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  11. Marcel Heldoorn (ChristenUnie) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  12. Jan van Panhuis (SGP) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  13. Edwin Enklaar (Harderwijk Anders) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Martijn Pijnenburg (D66) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Anne-Marije Mulder (GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −3,8 pp minder dan gemiddeld in Harderwijk.
  • Qua gewicht is dit het 7e van de 45 stembureaus: 3,8% van alle geldige stemmen in Harderwijk en 0,0117% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 26 stemmen in Harderwijk komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen701
Geldige volmachtbewijzen107
Toegelaten kiezers808
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)808
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,27% in Harderwijk en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Harderwijk

Alle stembureaus in Harderwijk

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.