Hoe stemde Nieuw-West in Groningen in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Reitdiep, Vinkhuizen-Noord, Vinkhuizen-Zuid

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 9 stembureaus in Nieuw-West 8.050 geldige stemmen uitgebracht (5,4% van alle stemmen in Groningen). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 20,7%. Vergeleken met heel Groningen scoorden PVV (+7,5 pp) en SP (+0,6 pp) hier hoger en D66 (−5,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 1.664 20,7% 24,0% −3,3 pp
D66 1.538 19,1% 24,4% −5,3 pp
PVV 1.273 15,8% 8,4% +7,5 pp
VVD 736 9,1% 10,3% −1,1 pp
CDA 654 8,1% 8,6% −0,5 pp
SP 412 5,1% 4,6% +0,6 pp
Forum voor Democratie 291 3,6% 3,0% +0,6 pp
ChristenUnie 284 3,5% 2,2% +1,3 pp
JA21 259 3,2% 3,5% −0,3 pp
Partij voor de Dieren 211 2,6% 4,0% −1,4 pp
DENK 185 2,3% 0,8% +1,5 pp
Volt 136 1,7% 2,1% −0,4 pp
BBB 115 1,4% 1,2% +0,2 pp
50PLUS 94 1,2% 0,8% +0,4 pp
SGP 85 1,1% 0,6% +0,5 pp
BIJ1 41 0,5% 0,6% −0,1 pp
NSC 33 0,4% 0,4% +0,0 pp
Vrede voor Dieren 15 0,2% 0,2% −0,0 pp
Piratenpartij 11 0,1% 0,1% −0,0 pp
BVNL 7 0,1% 0,1% −0,0 pp
LP 4 0,0% 0,1% −0,0 pp
FNP 2 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Nieuw-West

Andere wijken in Groningen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Groningen · Alle stembureaus