Hoe stemde Glimmen-Onnen-Noordlaren in Groningen in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Glimmen Dorp, Onnen Dorp, Noordlaren Dorp

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Glimmen-Onnen-Noordlaren 2.063 geldige stemmen uitgebracht (1,4% van alle stemmen in Groningen). D66 werd hier de grootste met 22,3%. Vergeleken met heel Groningen scoorden VVD (+6,7 pp) en CDA (+3,3 pp) hier hoger en PVV (−3,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 460 22,3% 24,4% −2,1 pp
GroenLinks-PvdA 446 21,6% 24,0% −2,4 pp
VVD 351 17,0% 10,3% +6,7 pp
CDA 246 11,9% 8,6% +3,3 pp
PVV 109 5,3% 8,4% −3,1 pp
BBB 73 3,5% 1,2% +2,3 pp
Partij voor de Dieren 69 3,3% 4,0% −0,7 pp
Forum voor Democratie 68 3,3% 3,0% +0,3 pp
JA21 56 2,7% 3,5% −0,8 pp
ChristenUnie 55 2,7% 2,2% +0,4 pp
SP 47 2,3% 4,6% −2,3 pp
Volt 38 1,8% 2,1% −0,3 pp
SGP 13 0,6% 0,6% +0,1 pp
50PLUS 11 0,5% 0,8% −0,2 pp
NSC 5 0,2% 0,4% −0,1 pp
Vrede voor Dieren 5 0,2% 0,2% +0,1 pp
BVNL 3 0,1% 0,1% +0,0 pp
DENK 3 0,1% 0,8% −0,6 pp
BIJ1 2 0,1% 0,6% −0,5 pp
LP 2 0,1% 0,1% +0,0 pp
FNP 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
Piratenpartij 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Glimmen-Onnen-Noordlaren

Andere wijken in Groningen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Groningen · Alle stembureaus